Zaczął się nowy tydzień, a nowy tydzień przynosi  nam nowe obowiązki, możliwości  jak i przyjemności.  Warto zatem oderwać się na chwilę od spraw codziennych i zarezerwować sobie czas na środę 12.06 w godzinach 18-19. Wtedy właśnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej imienia Jana Pawła II w Opolu, będzie miał miejsce finisaż wystawy, w którym znajdziemy prace wykonane trzema różnymi technikami: malarstwo, grafika, fotografia, trzech różnych autorów. Każdy z nich przedstawi po 8 prac, których tematyka dotyczyć będzie dwóch biegunów nieskończoności: ciała i przestrzeni. Są one „obiektem refleksji artystycznej, jaki i środkiem, za pomocą którego sztuka próbuje dotrzeć do niewyrażalnego”.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny i obejmuje prace autorów mocno związanych z naszym miastem:

malarstwo Edwarda Sytego, grafikę Piotra Obracaja oraz fotografię Dariusza Fabianowskiego

Edward Syty: artysta malarz i rysownik, wykładowca akademicki. Dyplom z malarstwa uzyskał w roku 1987 absolwent Wydziału Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni Stanisława Rodzińskiego i Zbyluta Grzywacza. Obecnie profesor w Katedrze Architektury Politechniki Opolskiej oraz w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, gdzie prowadzi pracownię rysunku i malarstwa. Twórca i organizator Integracyjnych Warsztatów Artystycznych „Malowany Wschód”. Wystawia swe prace w kraju i za granicą, jest laureatem wielu prestiżowych konkursów.

Piotr Obracaj: Profesor, naukowiec, architekt, scenograf. Kierownik Katedry Budownictwa i Architektury na Wydziale Budownictwa i inicjator utworzenia na Politechnice Opolskiej kierunku architektura i urbanistyka. Ma na swoim koncie bogaty dorobek publikacyjny i projektowy, jest również autorem szeregu scenografii teatralnych. Należy do międzynarodowych organizacji skupiających architektów, scenografów i architektów teatru oraz inżynierów budownictwa. Łączy kompetencje inżyniera z wizją i duszą artysty. Pracował dla filmu i TV w charakterze scenografa i fotografa. Brał udział w szeregu krajowych i światowych wystawach fotograficznych, jest autorem i współautorem oraz uczestnikiem (autorstwo projektu i realizacja) światowych prestiżowych wystaw Polskiej Architektury Teatralnej i Scenografii.

Dariusz Fabianowski: w 1993 r. ukończył Wydział Budownictwa ówczesnej Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Opolu. Od kilkunastu lat prowadzi własną pracownię projektową i jest autorem ponad 400 opracowań technicznych i budowlanych. Od 1994 r. związany z Politechniką Opolską. W 2004 r. obronił pracę doktorską. Od lat pasjonuje się fotografią. Uczestnik międzynarodowych konkursów, zdobywca kilku nagród i wyróżnień, między innymi II nagrody w konkursie Fotoerotica 2008 magazynu PLAYBOY. Publikował zdjęcia we francuskiej edycji czasopisma PHOTO.

Miejsce:    Miejska Biblioteka Publiczna imienia JanaPawła II, przy ulicy Minorytów 4 w Opolu

Start:         18.00

Wstęp:      Wolny