Festiwal DRUM FEST jest prestiżowym wydarzeniem muzycznym odbywającym się co roku w salach koncertowych południowych miastach Polski. W Opolu odbywa się większość koncertów, ponieważ to właśnie tutaj imprezę zapoczątkował i rozwija, twórca i dyrektor artystyczny Wojciech Lasek.Podczas trwania festiwalu można usłyszeć genialnych muzyków, i to nie tylko perkusistów, gdyż gwiazdami imprezy są również gitarzyści, klawiszowcy, basiści, a w tym roku również skrzypek rockowy.

Na festiwalu artyści prezentują mało popularną, a zarazem ciekawą muzykę. Ciekawostką są prowadzone warsztaty instrumentalne dla młodych muzyków, na których mogą uczyć się od najlepszych i poznać tajniki ich inspiracji. W tym roku festiwal DRUM FEST rozpocznie się 22 września i potrwa aż do 17 listopada. Będziemy mogli podziwiać występy wielu międzynarodowych muzyków: członków legendarnych zespołów rockowych, jazzowych oraz przedstawicieli muzyki etnicznej, klasycznej oraz gatunków mieszanych. Festiwal oferuje bogaty program artystyczny i jest wydarzeniem kulturalnym skierowanym do szerokiego grona miłośników muzyki. Podczas festiwalu odbywają się również 3 ogólnopolskie konkursy perkusyjne: wibrafonowy, marimbowy oraz gry na zestawie perkusyjnym, dla młodzieży do 25 roku życia.

W sobotę 5 października 2013 o godzinie 12.00 w Filharmonii Opolskiej odbędą się warsztaty skrzypcowe poprowadzi rewelacyjny skrzypek Mark Wood. Muzyk za twórczość kompozytorską otrzymał nagrodę Emmy. Był członkiem Trans-Siberian Orchestra. Ukończył prestiżową uczelnię Juilliard School w Nowym Jorku. Współpracował ze światowej klasy artystami: Celine Dion, Billy Joelem. Jego program łączy muzykę klasyczną z nowoczesnymi stylami: rock, jazz, blues. 4 października 2013 o godzinie 19.00 w Filharmonii Opolskiej odbędzie się koncert jazz-rockowy: Mark Wood z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Opolskiej.