Rock-Time, czyli…

…Przegląd Amatorskich Zespołów Studenckich – to cykliczna impreza, która odbywa się w każdym roku akademickim, nieprzerwanie od 2003/2004 r. Tegoroczny koncert finałowy Rock-Time 2014 będzie X z kolei – Jubileuszowym.

Coroczna impreza na stałe wpisała się już w kalendarz muzycznych wydarzeń Opola – Stolicy Polskiej Piosenki. Organizatorzy starają się ukazać studentom, że na polskiej scenie muzycznej wciąż jest miejsce na mocne gitarowe riffy czy szczere teksty. Alternatywna scena muzyczna tworzona jest dla garażowych kapel po to, by Opole kojarzyło się także z kapelami młodymi i ambitnymi – grającymi po prostu dobrą muzykę. Przegląd ten jest szansą na dostrzeżenie nowego zespołu oraz pokazanie jego twórczości szerokiej publiczności. Niezaprzeczalnym dowodem sukcesu jest fakt, iż z roku na rok impreza przyciąga coraz większą publiczność.

Dziesięcioletnia historia przeglądu ukazuje mozaikę niezwykle uzdolnionych muzyków, którzy wzięli udział w Rock-Time’ie. Wyróżnienia swojej twórczości dzięki owemu przedsięwzięciu otrzymały m.in. takie zespoły, jak: Pajujo, Niebo, Lustro, Nutshell, Transfusjon, zespół 69, Tabu czy Kamil Bednarek i Star Guard Muffin.

Zgłoś się, zagraj, wygraj !

Masz swoją kapelę i dość grania w garażu ? Nie zwlekaj i zgłoś się już dziś. Do wygrania jest bon na 2000 złotych (brutto) do wydania w wybranym przez zwycięzcę studiu nagraniowym. Przewidziana jest także nagroda organizatorów – występ na Piastonaliach 2014 w Opolu. Ponadto, gwarantowana promocja finalistów na antenie Radia Emiter.

Tegoroczny finał Przeglądu Amatorskich Zespołów Studenckich Rock-Time 2014, na którym wystąpi 6 najciekawszych zespołów, odbędzie się 12 marca w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.

Na zgłoszenia kapel organizatorzy czekają do 9 lutego! Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie http://rocktime.radioemiter.pl

Imprezę organizuje Studenckie Studio Radiowe EMITER z Opola, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki oraz Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej.

Natalia Kubera