Zakończone w środę półfinały Akademickich Mistrzostw Polski wyłoniły zwycięzcę w postaci reprezentantek AZS Uniwersytetu Opolskiego. W meczu finałowym po tie breaku (2:1) okazały się lepsze od zawodniczek Politechniki Śląskiej Gliwice.

Podopieczne trenera Patryka Fogela bez najmniejszych problemów przebrnęły przez fazę grupową pokonując PWSZ Legnica i UŚ Katowice.

Podobnie było w przypadku kolejnej fazy rozgrywek, gdzie także wynikiem 2:0 zdystansowały Politechnikę Częstochowską i AWF Katowice.

W finale 16 kwietnia po zaciętym spotkaniu mogły cieszyć się z awansu do finałów AMP w Krakowie w dniach 1-4 maja . Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Poniżej pełna klasyfikacja końcowa Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet:

1. Uniwersytet Opolski
2. Politechnika Śląska Gliwice