Czy ze starych niemodnych ubrań można w szybki i łatwy sposób stworzyć coś nowego? Czy przemawia się tylko ustami? Wszystko wyjaśni się podczas „ULICY KULTURY” w dniach od 9-go do 10-go maja.

Warsztaty dla dzieci i dorosłych, instalacja „MÓW” oraz improwizacje muzyczne „MikroTektonikaSpodChodnika” to tylko niektóre z atrakcji, jakie będą miały miejsce w drugim tygodniu maja na ulicy Strzelców Bytomskich i w jej okolicy.

„ULICA KULTURY” to odbywające się już po raz szósty dwudniowe święto kultury i sztuki wszelakiej. Organizatorem tego niezwykłego wydarzenia jest STOWARZYSZENIE OPOLSKI ANIMATOR KULTURY „OPAK”. Podobnie jak w ubiegłych latach osoby przybywające na Ulicę będą mogli stworzyć własne dzieła tym razem motywem przewodnim będzie przerabianie ubrań oraz warsztaty plastyczne dla dzieci. Nie zabraknie także dużej dawki muzyki, za sprawą koncertów takich zespołów jak:  „LecteR” i „AXMUSIi QUE”.

Przybywajcie więc licznie, bo będzie kolorowo, muzycznie i.. ogniście.

Zapraszam serdecznie w imieniu swoim i organizatorów.

Małgorzata Górecka