Akademickie Centrum Karier było organizatorem serii spotkań pt. Zawód Przyszłości. Uczestnicy mogli poznać tajniki profesji, które w XXI wieku cieszą się największym powodzeniem.

Jednym z prowadzących była Marta Makles, która od kilku lat jest wziętym trenerem personalnym w Opolu. Przybliżyła ona sylwetkę idealnego trenera, podzieliła się z uczestnikami tajnikami zawodu, udzieliła rad dotyczących stawiania pierwszych kroków w biznesie.

Z badań Universum Student Survey wynika, że głównymi celami zawodowymi studentów jest wg 64% ankietowanych stabilna praca, zaś 51% zadeklarowało chęć zostania ekspertami w swojej dziedzinie.

Co zatem zrobić by obydwa założenia wcielić w życie? Trenerka Marta Makles podsumowała szkolenie słowami: Wystarczy robić to, co się kocha. Swoją tezę potwierdziła historią z życia wziętą. Porzuciła pewną karierę w biurze radcy prawnego na rzecz sportu. W trakcie studiów rozpoczęła przygodę z siłownią, z którą niedługo później związała się zawodowo.

Wg Makles ciężka praca i upór w dążeniu do celu, mogą sprawić, ze każda pasja zamieni się w zawód idealny, który uczyni zabranianie pieniędzy przyjemniejszym.

Edyta Holona