Wojewódzka Gala Opolskiej Szlachetnej Paczki

to8

XIV edycja projektu SZLACHETNA PACZKA była pod wieloma względami rekordowa. Projekt połączył ponad 805 000 osób: darczyńców, SuperW i dobroczyńców. W mądrej pomocy połączyło się niemal 2,5% Polaków! W miniony piątek (23.01) wolontariusze województwa Opolskiego podsumowali 14 już edycję w Urzędzie Marszałkowskim.

Licznie zgromadzeni sympatycy projektu mogli poznać pracę setek wolontariuszy od kwietnia do grudnia, a SuperW mogli na nowo przeżyć emocje związane z wielkim finałem. Podczas Gali nie zabrakło licznych przedstawicieli mediów czy firm współpracujących z wolontariuszami podczas edycji.

Wśród Gości honorowych pojawili się Marszałek Grzegorz Sawicki, bp pomocniczy Paweł Stobrawa, Komendant Miejski Państwowej straży Pożarnej Brygadnier Paweł Kielar czy Major Dariusz Chądziński z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej.

Za część artystyczną odpowiedzialny był Teatr Improwizacji To Mało Powiedziane, który urokliwie i niecodziennie pobudzał publiczność licznymi songami czy nakłaniając do wzajemnego masażu.

Organizatorzy zwrócili uwagę na potencjał darczyńców Opolszczyzny, którzy jako pierwsi w Polsce objęli pomocą wszystkie rodziny w województwie. Na terenie Opolszczyzny pracowało 18 Liderów Społecznych wraz z 310 osobowym zespołem wyszkolonych wolontariuszy, którzy pomogli 568 rodzinom dostarczając paczki o łącznej wartości 1 196 208zł przy zaangażowaniu ponad 20 tys. osób.

Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI w całej Polsce 13 i 14 grudnia dostarczyli pomoc do 19 580 potrzebujących rodzin – osób starszych, samotnych, rodzin wielodzietnych, czyli do około 76 746 osób. Średnia wartość paczki dla jednej rodziny deklarowana przez darczyńców to 2106 zł. To wartość oszacowana na podstawie anonimowych deklaracji darczyńców. Łączna wartość pomocy przekazanej rodzinom przez darczyńców sięga 41 236 824 zł.

 

Edyta Holona