Na naszym uniwersytecie zakończyło się głosowanie w sprawie indeksów. Głosowaliśmy od 19 stycznia do wczoraj (28 stycznia). W badaniu pod hasłem „Co sondaż” udział wzięło jedynie 15% wszystkich studentów, czyli jakieś 2 tysiące osób.

źródło: edulandia.pl

Samorząd chce podjąć decyzję w sprawie indeksów opartą na głosie studentów, więc poprosił socjologów o przeprowadzenie sondażu, w którym studenci mieli możliwość wyrazić swoją opinię na temat dalszego funkcjonowania indeksów na naszym Uniwersytecie. Znane są już wyniki sondażu. Przywiązanie do tradycji okazało się silniejsze. Ponad połowa z głosujących, bo aż 53% jest przeciwna likwidacji zielonych książeczek i zagłosowała za ich równoległym funkcjonowaniem z systemem Usos. Przeciw było 20% ankietowanych, a 23% chciało aby indeksy papierowe zachowały jedynie symboliczne znaczenie.

Monika Mitulla