COOLturalna Mapa Opola

kk

 

Narodowe Centrum Polskiej Piosenki Tutaj dzieje się magia, czyli odbywają się tu wszystkie duże wydarzenia muzyczne w Opolu. Można tutaj również zobaczyć pokazy Opolskiego Festiwalu Filmowego Lamy, przyjść na Festiwal Gór, czy obejrzeć występy Opole Songwriters Festival. Więcej info zawsze na stronie http://ncpp.opole.pl/ i Facebooku.

Centrum Kultury Oleska / Kino Meduza – kolebka kina alternatywnego, jeśli nie zdążyliście na pojedynczy seans filmu w kinie konesera w Heliosie, to na pewno zdążycie na kilka projekcji w Meduzie. Repertuar: http://opolskielamy.pl/

Piekarnia / Graciarnia – centrum muzycznej alternatywy, ulicznego punka, niszowego piwa i wege dobroci. Obok znajduje się również Graciarnia, czyli komis społeczny, gdzie kupicie meble za bezcen. Jak się dobrze przyjrzycie to pomiędzy znajduje się też bezpłatny serwis rowerowy, w którym sami możecie dokonać drobnych napraw. Info zawsze na portalu Facebook.

Kino Helios – sieciówka, kolebka komercyjnego kina i drogiego popcornu, ale na film zawsze możecie się wybrać.

Eliksir Salon/Music Pub – tu można wszystko, do południa pograć w szachy, przyjść na karaoke, na Stand upy i Trap Doory. Rozpiska zawsze na portalu Facebook. Chodź no tutaj.

Miejski Dom Kulturyoferuje nam mnóstwo warsztatów, również trochę niszowego kina i zajęć „pozalekcyjnych” 😉

Highlander – najlepsza potupaja w mieście, pamięta czasy najstarszych studentów, którzy wystawali na Szpitalnej. Propaganda Soundsystem tylko tutaj!

Staromiejskakto nie był u Pana Stasia na piwie, to koniecznie musi go odwiedzić!

Kofeina 2.0stolica hipsterów opolskiej krainy, serwuje nam dużo alternatywnej muzyki, imprezy takie jak żarłostacja, cupping, czy warsztaty z parzenia herbaty. Dla miłośników dobrej kofeiny i piw, jak Warmińskie Rewolucje, a sobotnie Brunche wyprawiają doskonałe.

Szydłoserwuje dobre napoje, ciasta, a prócz tego jest pełne kolorowych tasiemek, przepięknych materiałów i dobrych chęci, by nauczyć Opolan szyć, szydełkować i tworzyć.

Jasminumpyszna herbata, wspaniałe wystawy fotograficzne, spotkania klubów, można pograć w karty.

LABA – jeśli kiedyś zabłądzicie na wyspie to koniecznie wpadnijcie na bezglutenowe ciasto, poleżeć na hamaku, przykryć się kocem, czy pojeździć na longboardzie!

Teatr Ekostudiogwarantuje, że takich sztuk teatralnych nie zobaczycie nigdzie.

Teatr im. Jana Kochanowskiego – polecam szczególnie ze względu na bajki dla dorosłych.

Opolski Teatr Lalki i Aktora – słynie ze swojej sztuki „Morrison śmiercisyn” łapcie bilety póki są !

Galeria Sztuki Współczesnej – najlepsze wystawy w mieście i to właśnie tutaj możecie zobaczyć co roku World Press Photo.

map MAPĘ MOŻECIE POBRAĆ TUTAJ! 🙂