Do poniedziałku (30 listopada) trwa rekrutacja na semestr letni w ramach programu MOST. Właściwie MOST oznacza – Program Mobilności Studentów i Doktorantów.  Program umożliwia studentom spędzenie semestru lub roku nauki na innym uniwersytecie w Polsce niż macierzysta uczelnia.  Do najczęściej wybieranych przez aplikantów uniwersytetów należą – Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Gdański. Pierwsze trzy przyjmują około 60 % ogółu uczestniczących w Programie.

most rekrutacja

Zasady

Studia w ramach programu Most może podjąć student nie wcześniej niż po ukończeniu trzeciego semestru nauki. Podstawową zasadą “mobilnego studiowania” jest indywidualna organizacja studiów. Warunkiem zaliczenia jest zdobycie 30 punktów ECTS w semestrze lub zaliczenie wybranego przedmiotu i uzyskanie pozostałych punktów w macierzystej uczelni.

Studenci mogą: wybrać semestr na kierunku, na którym studiują lub na innym kierunku, wybrać przedmioty na wybranym kierunku lub przedmioty prowadzone na całej uczelni, a także wybrać jeden przedmiot, a pozostałe przedmioty zaliczyć w macierzystej uczelni. Student uczestniczący w programie zachowuje prawa i obowiązki w swojej macierzystej uczelni, bo nie przenosi się do innej uczelni, jedynie odbywa część studiów na innej uczelni. Student zachowuje prawo do pomocy materialnej na macierzystej uczelni. Uczelnie w miarę możliwości mają gwarantować prawo do miejsc w domach studenckich. zachowanie praw jest równoznaczne z prawem do pomocy materialnej (na macierzystej uczelni). uczelnie przyjmujące gwarantują, w miarę możliwości, miejsce w domu studenta.

Na zakończenie studiów, student otrzymuje certyfikat poświadczający ukończenie Programu.

Regulamin, obowiązujące warunki i szczegółowa procedura – dostępna na stronie internetowej  Uniwersyteckiej Komisji Akredytacyjnej – Program Mobilności Studentów: http://www.most.amu.edu.pl

Monika Mitulla