Już tylko do wtorku 8 marca organizatorzy festiwalu Audioriver czekają na zgłoszenia studentów, którzy chcieliby współtworzyć jedenastą edycję tego wydarzenia i promować wartościową muzykę elektroniczną wśród społeczności akademickiej. Specjalnie dla nich powstanie Audioriver Independent Team, czyli zespół aktywistów ściśle współpracujących z organizatorami festiwalu.

Aby zgłosić się do Audioriver Independent Team, należy być studentem/studentką, wypełnić krótki formularz oraz nagrać maksymalnie 3-minutowy film, w którym ma się zawrzeć prezentacja kandydata oraz ciekawe pomysły na promocję elektroniki i Audioriver wśród społeczności akademickiej. Organizatorzy wybiorą maksymalnie 11 osób, które w marcu zaproszą na specjalne zgrupowanie
w Warszawie. Podczas tego spotkania zostaną wybrane pomysły do dalszej realizacji.

Po okresie pracy przyjdzie, oczywiście, czas na zabawę i wypoczynek: każdy z członków Audioriver Independent Team otrzyma dwa 3-dniowe karnety VIP na tegoroczny festiwal, a jesienią zostanie zaproszony do jednego z polskich miast na zgrupowanie podsumowujące pierwszy rok programu. Pozostałe benefity z udziału w projekcie to unikalne ubrania dedykowane dla członków zespołu oraz certyfikaty potwierdzające udział w Audioriver Independent Team.

Formularz, regulamin i szczegóły udziału w programie znajdziesz na www.audioriver.pl w zakładce Independent Team.

Festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę.
W ciągu 10 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło kilkaset gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 200 tys. fanów z Polski i Europy, a edycja 2015 zgromadziła na plaży rekordową liczbę ok. 27 tys. osób każdego dnia.

Dotychczas ogłoszeni artyści to: Sigma live, Calyx & TeeBee, Dillinja, Dub Phizix & Strategy, Four Tet, Frederic Robinson live, Gesaffelstein, Gorgon City live, Jaguar Skills, Leftfield, Recondite live, Scuba, Shackleton presents Powerplant, Sterac aka Steve Rachmad, Sven Väth, Vrilski (Vril & Voiski) live.

red. Monika Mitulla