17 marca odbyły się wybory prorektorów Uniwersytetu Opolskiego. Do zastępców  świeżo wybranego Rektora – elekta prof. Marka Masnyka dołączy prof. Izabela Pisarek z Wydziału Przyrodniczo-Technicznego. Prof. Izabela Pisarek od września przejmie fotel Prorektora ds. kształcenia i studentów (obecnie prof. Marek Masnyk) w nadzorze nad sprawami studenckimi i prowadzeniu spraw dotyczących działalności dydaktycznej Uczelni.

Kandydatura dr hab. Izabelli Pisarek, prof. UO, uprzednio otrzymała rekomendacje rektora – elekta,  samorządu studenckiego i doktorantów. Dr hab. Izabella Pisarek, prof. UO została wybrana na stanowisko Prorektora ds. kształcenia i studentów, otrzymując 82 głosy. Na pozostałe stanowiska Prorektorów UO również zostali wybrani wszyscy kandydaci zaproponowani przez Rektora-elekta. Prof. Wiesława Piątkowska-Stepaniak, obecnie sprawująca tę funkcję, ponownie została wybrana na stanowisko Prorektora ds. organizacji i promocji, otrzymując 77 głosów.  Dotychczasowy Prorektor ds. nauki i finansów prof. Janusz Słodczyk ponownie został wybrany na to stanowisko, otrzymując 78 głosów.

Głosowało 87 spośród 100 elektorów.

red. Monika Mitulla