Koło Naukowe Studentów Psychologii UO zaprasza na Opolską Wiosnę Psychologiczną w dniach 11.04 – 15.04. 2016 roku. Pięć dni spotkań, konferencji, warsztatów oraz innych wydarzeń, których myślą przewodnią będzie Psychologia sztuką życia. Każdy dzień OWP będzie nawiązywał do innego rodzaju sztuki.

PROGRAM:

11 kwietnia – Sztuka odnajdywania czasu:

– Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa „Psychologia wczoraj – dziś i jutro”, miejsce: Instytut Psychologii UO

– wystawa „Kapsuła czasu”, miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu

– projekcja filmu „Nadejdą lepsze czasy”, miejsce: Kino Meduza (dyskusja po seansie)

12 kwietnia – Sztuka odnajdywania roli na scenie życia:

– Konferencja „Psychologia w teatrze. Teatr w psychologii”, miejsce: Teatr Lalki i Aktora

– spektakl „Dziady”, miejsce: Teatr Lalki i Aktora

– studencki konkurs Pecha – Kucha (forma prezentacji, w której jest 20 slajdów, a każdy slajd trwa 20 sekund) miejsce: Studenckie Centrum Kultury

W konkursie udział może wziąć każdy student. Zadaniem uczestników jest przygotowanie prezentacji multimedialnej dotyczącej sposobu w jaki psychologia przejawia się w codziennym życiu, pasji, zainteresowaniach.

13 kwietnia – Sztuka akceptowania różnic:

– spotkanie „Multikultura da się lubić”, miejsce: Klubokawiarnia Laba

– gra miejska

– Wiosenny Bal Psychologia, miejsce: Cina Club

14 kwietnia – Sztuka życia w społeczeństwie:

– warsztaty dla seniorów, miejsce: MBP w Opolu

– Akademia Pozytywnego Rodzicielstwa, miejsce: MBP w Opolu

– Animacja dla dzieci, miejsce: MBP w Opolu

15 kwietnia – Sztuka pomocy psychologicznej:

– warsztaty dla studentów psychologii, miejsce: Studenckie Centrum Kultury

– Gala Instytutu Psychologii UO, miejsce: Studenckie Centrum Kultury

Celem Koła Naukowego Studentów Psychologii jest popularyzacja tej dziedziny nauki wśród osób nie związanych z nią zawodowo i promowanie jej poza Uniwersytetem. Koło organizuje również cykl spotkań „Psychologia w praktyce”, które tak samo jak Opolska Wiosna Psychologiczna, mają za zadanie przekazywanie wiedzy teoretycznej w sposób przystępny dla osób, które są zainteresowane psychologią i chcą zgłębiać swoją wiedzę.

Więcej szczegółowych informacji na stronie http://www.psychologia.uni.opole.pl/owp/

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/185778758465083/

Ania Gauza