Tegoroczna edycja Forum Prawa Mediów Elektronicznych (FMPE) odbędzie się w Opolu! Wydarzenie pod hasłem „Europa Cyfrowa” obejmie szereg wystąpień dotyczących zagadnień prawa mediów elektronicznych.

Forum Prawa Mediów Elektronicznych (FPME) jest ogólnopolską konferencją naukową, opartą na współpracy Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Opolskiego i Uniwersytetu Szczecińskiego. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 6-7 kwietnia 2016 roku w sali głównej Studenckiego Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego (SCK). Jak można przeczytać na stronie organizatorów, prelekcje odbędą się w pięciu panelach dyskusyjnych i obejmą takie zagadnienia jak:

• Wpływ rozporządzenia eIDAS na utworzenie jednolitego rynku
  • Informatyzacja postępowania egzekucyjnego
  • Ochrona danych osobowych w Unii Europejskiej
  • Jednolity europejski rynek prawa konsumenckiego w e-commerce
  • Problem własności intelektualnej w świecie cyfrowym.

Wydarzeniem poprzedzającym 2 edycję FPME jest konferencja Młodego Forum Prawa Mediów Elektronicznych (5 kwietnia 2016r.), na której swoje badania naukowe zaprezentują studenci oraz doktoranci.

Więcej informacji oraz pełen harmonogram wydarzeń można znaleźć na oficjalnej witrynie: www.fpme.uni.opole.pl

oraz na Facebooku:

Młode Forum Prawa Mediów Elektronicznych – www.facebook.com/events/449175491958498

Europa Cyfrowa –  www.facebook.com/events/1570970533123715