8 kwietnia o godzinie 10:00 w Studenckim Centrum Kultury odbędzie się finał Konkursu Wiedzy o Języku Polskim. Finaliści – uczniowie opolskich szkół, zaprezentują przed publicznością przygotowane przez siebie przemówienia. Organizatorzy zapraszają na to wydarzenie wszystkich zainteresowanych.

Kuratorium Oświaty w Opolu we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym Onomastów działającym przy Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego organizuje kolejną edycję Konkursu Wiedzy o Języku Polskim. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest popularyzowanie poprawności językowej wśród młodzieży szkolnej oraz promowanie pięknej polszczyzny.
Do udziału w polonistycznej olimpiadzie zaproszeni zostali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Etap szkolny, przeznaczony jedynie dla szkół podstawowych oraz gimnazjów, obejmuje przygotowanie autorskiego projektu edukacyjnego i przeprowadzenie szkolnych eliminacji z zakresu kultury języka, a także organizację zabawy promującej etykę mówienia. Etap wojewódzki, w którym udział wezmą zakwalifikowani uczniowie wszystkich szkół, obejmuje dwa etapy: część pisemną, podczas której uczestnicy zmierzą się z testem i dyktandem oraz część oratorską – tylko dla finalistów! Pierwszy etap konkursu już 4 kwietnia 2016 roku o godzinie 10.00 w Auli Błękitnej UO.
Wszystkich entuzjastów języka ojczystego serdecznie zapraszamy na finał, podczas którego najlepsi z najlepszych zaprezentują przemówienia na wybrane tematy. Odbędzie się on 8 kwietnia o godzinie 10.00 w Studenckim Centrum Kultury przy ul. Katowickiej 95 w Opolu. Dla zwycięzców przewidziano dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Do zdobycia jest także indeks Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego!