Po poniedziałkowym Festiwalu Kolorów na kolorowych jeszcze błoniach Politechniki Opolskiej przyszedł czas na koncertowy wieczór w rytmie rocka. Gwiazdą był zespół Big Cyc.

Piastonaliowe granie zaczęła opolska kapela Brand New Cadillacs. Rockowo-bluesowy styl zmienił się w dużo mocniejsze granie, kiedy do akcji wkroczył zespół KABANOS. Jakby określili to członkowie zespołu: było dużo bardziej ” mięsnie”.

Najedzeni już studenci doczekali się koncertu Jelonka, podczas którego można było usłyszeć granie na skrzypcach i wiele melodii muzyki klasycznej. Najbardziej w pamięci utkwiło wielu wykonanie hitu “Manamana”, pochodzącego z twórczości The Muppets, który w drodze powrotnej nucili i śpiewali studenci na ulicach Opola.

Na zakończenie nocy z pełnią księżyca zagrała najmocniej święcąca gwiazda tego wieczoru czyli Big Cyc. Nieprzebrane tłumy na błoniach mogły usłyszeć największe hity zespołu takie jak “Rudy się żeni”, “Każdy facet to świnia”, “Makumba” oraz utwory z najnowszej płyty “Czarna Słońce Narodu” na czele z promującą go piosenką “Antoni Wzywa do Broni”.

tekst: Marek Wiench
fot. Kinga Bura