Za nami kolejny dzień Opolskiego Festiwalu Nauki.  W niedzielę (12 czerwca 2016) studenci i mieszkańcy Opola mogli wziąć udział w pikniku na Błoniach Politechniki. Na uczestników czekało wiele atrakcji.

XIV edycja Festiwalu organizowana jest w dniach 10-13 czerwca 2016 przez Politechnikę Opolską i Uniwersytet Opolski. Głównym założeniem imprezy jest popularyzowanie i upowszechnianie nauki oraz prezentacja naukowych, kulturalnych, edukacyjnych  jednostek znajdujących się na uczelniach. Festiwal otworzyła Noc Nauki (10/11. 06.), która została zainaugurowana w Studenckim Centrum Kultury.

W niedziele wydziały Uniwersytetu i koła naukowe UO, a także inne uczelnie i organizacje mogły przedstawić swoje osiągnięcia naukowe oraz w sposób przystępny, głównie dla młodszych uczestników, przedstawić zagadnienia z zakresu fizyki czy chemii. Zorganizowano liczne zabawy i konkursy dla dzieci, ale również dorośli mogli wziąć udział w niejednym pokazie. Wśród atrakcji pojawiły się m.in. zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, możliwość zmierzenia ciśnienia i poziomu cukru we krwi, pokazy sztuki rycerskiej, pokazy z zakresu eksperymentów fizycznych i chemicznych, możliwość wyrobienia ceramicznych przedmiotów. Gazeta Studencka przygotowała stoisko, na którym każdy chętny mógł zaprojektować naszą okładkę na październikowy numer. Zwycięzca zostanie wybrany w formie głosowania przez redakcję Gazety.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii z niedzielnego pikniku!

Ania Gauza

fot. Agata Patoła