„Przecież łyżwiarstwo figurowe to codzienne wyzwanie, rywalizacja ze sobą i trzeba naprawdę kochać ten sport, żeby przez wiele lat kontynuować treningi”.

Tak o jednej ze swoich wielu pasji opowiada nam Daryna Kupriianova, studenka (I roku) prawa na Uniwersytecie Opolskim.

Jej przygoda z łyżwiarstwem zaczęła się, gdy miała niespełna 4 lata i pierwszy raz na żywo zobaczyła łyżwiarzy figurowych To właśnie wtedy zakochała się bez pamięci w tej dyscyplinie.

I postanowiła się w niej sprawdzić. Pomimo tego, że treningi wymagały od niej wielu wyrzeczeń, nigdy nie dała za wygraną. Jak mówi Daryna, nigdy nie czuła się zmęczona, przecież uprawiała swój ulubiony sport! Jej myśli zawsze krążyły wokół łyżwiarstwa. Żeby pogodzić jakoś naukę ze swoją pasją i nie musieć z niczego rezygnować, uczyła się nocami.

Jak widać, udało jej się pogodzić. Obecnie studiuję oraz kontynuuję treningi łyżwiarstwa i tańca na lodzie.

Kolejną ogromną pasją Daryny jest literatura piękna.

W poszukiwaniu swojego tzw. „mistrza literackiego” absolutnie przypadkowo Daryna trafiła na książkę Aleksandra Dumasa Askanio. Dzieło francuskiego pisarza urzekło ją na tyle, że postanowiła nieco bardziej zagłębić się w jego twórczość.

Jak sama mówi, nie było dnia, żeby nie przeczytała czegoś napisanego przez Dumasa. Daryna, zainspirowana dorobkiem swojego mistrza, również postanowiła zacząć tworzyć. Najpierw były wiersze i krótkie eseje. Później spróbowała swoich sił jako bajkopisarka, tworząc interaktywną książkę dla dzieci, która zresztą została przyjęta z wielkim entuzjazmem przez czytelników. Następnie wydała książkę z kilkoma nowelami, 60 wierszami i dramatem pt. Consuelo de mi alma. I zapewnia nas, że to nie koniec, ponieważ pracuje już nad kolejnym dziełem.

Dla mnie napisanie jakiegoś utworu to już coś więcej niż pasja, to możliwość otwarcia własnej duszy, możliwość konwersacji z czytelnikami czy wyrażenia swoich poglądów. Piszę w taki sposób, aby pomóc czytelnikowi choć na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości”

– tymi słowami Daryna opisuje swoją pasję.