Patryk ma 28 lat, znajomi mówią na niego Szczebel. Jest studentem Instytutu Sztuki, w tym roku miał bronić tytuł licencjata. Niestety 20 maja 2016 roku miał groźny wypadek na rowerze, w wyniku którego złamał kręgi odcinku szyjnego kręgosłupa i zmiażdżył rdzeń kręgowy. Cudem przeżył. Teraz czeka go rehabilitacja.

Po przewiezieniu do szpitala stwierdzono czterokończynowy bezwład – nie mógł poruszyć rękami i nogami, miał problemy z oddychaniem. 23 maja przeszedł operację odbarczania rdzenia, po której nastąpiła znaczna poprawa. Po niedługim czasie od wypadku, Patryk stawia pierwsze kroki i walczy o władzę w rękach. Kluczową rolę odgrywa czas – rdzeń kręgowy regeneruje się jedynie w ograniczonym stopniu i czasie od uszkodzenia. Trwa intensywna rehabilitacja, która za jakiś czas przestanie być refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Patrykowi będzie potrzebne wsparcie finansowe, aby dokończyć leczenie.  Maksymalny przewidywany czas refundowanej rehabilitacji to 112 dni (nie całe 4 miesiace) + dodatkowo 3 tygodnie na wniosek lekarza kierowany do NFZ ( przyznanie zależy od decyzji). Patryk bardzo się stara i robi ogromne postępy, przerwanie rehabilitacji zaprzepaści jego szanse na powrót do zdrowia.

(źródło: Wesprzyjmy Szczebla)

Znajomi Patryka postanowili pomóc mu w zebraniu funduszy na rehabilitacje, w akcji pomaga też Uniwersytet Opolski.

Każdego, kto chciałby pomóc Patrykowi zachęcamy do wpłat na konto:
Stowarzyszenie Studentów Uniwersytetu Opolskiego Juvenes
Tytuł: Dla Szczebla

Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu Wesprzyjmy Szczebla, tam znajdziecie wszystkie aktualne informacje na temat stanu zdrowia Patryka, postępów w jego rehabilitacji i potrzebnych funduszy.

Dodatkowo 22 lipca w Dworku Artystycznym odbędzie się koncert charytatywny dla Szczebla, z którego cały dochód z wejściówek zostanie przeznaczony na rehabilitację i opiękę Patryka. Wesprzyjcie Szczebla i przyjdźcie tłumnie. Zagrają dla was Brand New Cadilacs, Bluźnierca i Dźwięki Kolorów Retro. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/856448571154611