“Edukacja kulturowa Opolszczyzny – Eduko 2016-2018” to projekt , którego celem jest wzmocnienie roli edukacji kulturowej w woj. opolskim, z uwzględnieniem jego specyficznych uwarunkowań kulturowych i społecznych. A 11 października organizuje spotkanie, podczas którego chcą zachęcić studentów do większej aktywności wolontarystycznej w sferze kultury.

Drogi studencie, czy myślałeś ostatnio o wolontariacie?

Spotkanie “Wolontariat w Opolskiej Kulturze” odbędzie się w formie otwartej dyskusji nad mocnymi i słabymi stronami angażowania się w takie inicjatywy. Poruszone zostaną także tematy praktyk i staży w opolskich instytucjach kultury i dlaczego tak nieliczni studenci z nich korzystają. Celem spotkania jest wywołanie dyskusji nt. aktywności studentów w opolskim życiu kulturalnym, aby zachęcić ich do świadomego uczestnictwa w jego kreowaniu ?. Nie będzie to wykład prowadzony przez specjalistów, lecz luźna rozmowa, której celem jest chęć poznania opinii studentów.

Spotkanie odbędzie się 11.10.16 o godzinie 16:00 w sali Kameralnej w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego (Kampus ul. Katowicka 95).

Więcej informacji na temat projektu [KLIK]

14585261_693026497520292_469698638_n