Wedle zapowiedzi z początku sezonu, Scena na parterze w Kochanowskim zmienia się nie do poznania. Od teraz to Bunkier – scena inicjatyw, którą dyrektor oddał młodym i ambitnym ludziom. Na tych deskach odbędą się eksperymenty oraz będą miały miejsce debiuty. Na pierwszy ogień: “Coś pomiędzy” w reżyserii Tomasza Cymermana, premiera 22 października 2016 roku.

Reżyserzy nie lubią pytania: O czym jest ta sztuka? Zbieramy więc dla Was wszystkie informacje, które uzyskaliśmy w jedną całość i odpowiadamy. To fikcja rzeczywistości, zostajemy zaproszeni na projekcję filmu, który dopiero powstaje. Eksperyment, który tworzy dwójka młodych ludzi, zamykając się w hermetycznej rzeczywistości i eskperymentuje na sobie, na własnej miłości, mają potrzebe stworzenia czegoś nowego.  To wewnętrzna emigracja, odizolowanie się od świata zewnętrznego, oni myślą, że są do niego przystosowani, a świat zewnętrzny w postaci urzędnika zdaje się mieć odmienną opinię. Niedorośli do życia codziennego, nieprzystosowani do życia społecznego. To COŚ POMIĘDZY spektaklem dramatycznym, a musicalem. Będzie śpiewane, będzie mówione, będzie grane i będzie zrozumiałe, nie bójcie się dramatu. Tutaj nie znajdziecie skomplikowanych Gombrowiczowskich metafor. To trochę “hipsterska” sztuka. Trochę o nas, o bezrobotnych, o studentach, o tym jacy jesteśmy, a może jacy nie jesteśmy? Myślę, że warto się przekonać.

25 października (wtorek) odbędzie się premiera studencka – pamiętajcie, że bilet kosztuje Was jedynie 15 zł, a dodatkowo macie 15% zniżki na piwo, herbatę i kawę w Kofeina Foyer. Dodatkowo każda środa jest studencka, więc również możecie zobaczyć spektakl za 15 zł. Zapraszamy! My już nie możemy się doczekać!