Na ten temat debatowano dzisiaj w Collegium Civitas. W wydarzeniu uczestniczyli studenci naszej uczelni.

Polityka mnie nie dotyczy… a właśnie, że dotyczy! O tym przekonali się uczestnicy wydarzenia. Celem debaty było zwiększenie zaangażowania młodzieży w kwestiach politycznych i zwrócenie uwagi na to, jak ważny jest udział młodych osób w takiej działalności. Do dyskusji zaproszono: Melanie Raczek, Wiceprzewodniczącą Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych z Warszawy, dr Błażeja Chorosia z Instytutu Politologii UO, Konrada Zaradnego, Przewodniczącego Młodych Demokratów oraz Damiana Hutsch, Radnego Powiatu z ramienia Mniejszości Niemieckiej, moderatorem wydarzenia był Krzysztof Zyzik, redaktor naczelny Nowej Trybuny Opolskiej.

Debatę zorganizowali: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce.

Zobacz fotorelację!

DM