Świąteczny klimat czuć już wszędzie. Sklepy obładowane są ozdobami i prezentami, w domach pieczemy aromatyczne pierniki, a w radio leci “Last Christmas”.

Jeśli niewyobrażacie sobie świąt bez śpiewania i kolędowania, warto zrobić sobie wcześniej trening. Świetną okazją do tego będzie Opolskie Kolędowanie, które odbędzie się 13 grudnia o godzinie 19:00 w Studenckim Centrum Kultury. Będzie można usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu młodych artystów m.in. Daniela Cebula – Orycza, finalistę The Voice of Poland.

Władze Uniwersytetu Opolskiego, Politechniki Opolskiej, miasta Opole i przedstawiciele Samorządu Studenckiego UO wspólnie nagrali zapowiedź tego wydarzenia, zaśpiewali “Oj maluśki, maluśki”.

Podczas koncertu zbierane będą fundusze na rzecz Opolskiej Katedry.

AG