Szlachetna Paczka – pomóż potrzebującym!

szlachetna-paczka

Po raz szesnasty w kraju i po raz kolejny na naszej uczelni. Przyłącz się do tegorocznej Szlachetnej Paczki. Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego wybrał potrzebującą rodzinę, reszta pozostaje w naszych rękach.

W różnych miejscach na uczelni, w akademikach czy budynkach dydaktycznych można spotkać kwestujących wolontariuszy wydelegowanych przez SSUO, kilka groszy wrzuconych do skarbonki nas nie zbawi, a potrzebującej rodzinie odmieni święta. Można również wesprzeć tę inicjatywę w inny sposób. Wracają z zakupów do akademika, włóż do specjalnie przygotowanego kartonu suchą żywność, środki czystości czy artykuły szkolne. Tak prosty gest, a tak wiele znaczy.

Rodzina, która została wybrana:
Pani Ania wraz z Panem Grzegorzem wychowują pięcioro dzieci: Patryka, Pawła, Angelikę i Zuzię. Na co dzień pani Anna zajmuje się dziećmi, szczególnie córką, która jest chora na Zespół Downa, niedoczynność tarczycy oraz wadę serca. Pan Grzegorz podejmuje prace zarobkową, ale na razie na umowę zlecenie. Rodzice bardzo dużą kwotę pieniędzy wydają na leczenie córki. Rodzina Pani Anny jest bardzo zżyta ze sobą, uwielbiają razem spędzać czas. W wolnym czasie siadają wspólnie do stołu robiąc rożne ozdoby, grają wspólnie w gry, robią bransoletki z koralików, chodzą na spacery, oglądają razem telewizje, uczą się wspólnie i bardzo wspierają. Są bardzo radośni i pełni energii, z nadzieją patrzą w lepsze jutro.

Akcja na naszej uczelni rozpoczęła się 21 listopada, potrwa do 9 grudnia. Pozostało jeszcze tylko kilka dni! Pomóż!

Szczegóły TUTAJ.

opr. DM