Zakończył się plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Uniwersytetu Opolskiego. W plebiscycie udział wzięło 10 sportowców Uniwersytetu Opolskiego, spośród których za pomocą głosowania sms zostały wyłonione trzy pierwsze miejsca. Najwięcej głosów zdobyła Agnieszka Kamińska, reprezentująca kategorię karate.

Agnieszka Kamińska jest studentką prawa wydziału Prawa i Administracji UO oraz zapaloną społeczniczką udzielającą się w samorządzie studenckim, podczas organizacji wydarzeń kulturalnych i charytatywnych. Jest także ambasadorką sportu na Uniwersytecie Opolskim, włączając się w promowanie aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.

Lista osiągnięć sportowych Agnieszki jest długa, najważniejsze z nich to:

• I miejsce w IV Akademickim Pucharze Polski w Karate WKF w konkurencji kumite indywidualne kobiet – 55 kg ( Poznań,13. 12. 2015r. )

• I miejsce w XVII Cuprum Cup International Karate WFK POLISH OPEN 2016 w konkurencji kumie indywidualne kobiet – indywidual kumite female seniors -61 kg ( Legnica 18.11.2016r. )

Kolejne dwa miejsca przypadły reprezentantom piłki nożnej: Minice Jaksy oraz Mateuszowi Ptakowi.

Wręczenie nagród odbyło się podczas gali zorganizowanej przez AZS Uniwersytetu Opolskiego w Studenckim Centrum Kultury 15.12.16 r.

red. Monika Mitulla