Kojarzy nam się ze słońcem, wakacjami i odpoczywaniem. Już niedługo w ramach Piastonaliów odbędzie się tam studencki piknik. Poznajmy bliżej okolice Jeziora Turawskiego.

Jezioro Turawskie składa się z Jeziora Dużego, Średniego i Małego, a także Srebnego, które położone jest nieco dalej. Duże Jezioro Turawskie powstało w 1938 roku ze spiętrzenia wód Małej Panwi, po to by regulować stan wody na Odrze. Jego powierzchnia wynosi ponad 20 km 2, a maksymalna głębokość to 13 metrów. Na południe od niego położone są Jeziora Średnie i Małe.

Wszystkie te zborniki położone są na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazy Lasy Stobrawsko – Turawskie.

Pole namiotowe Turawik, gdzie będzie odbywał się piastonaliowy piknik, położone jest około 20 metrów od Jeziora Średniego i około 100 metrów od południowego brzegu Jeziora Turawskiego. Nad Jeziorem Średnim znajdują się plaże, boiska sportowe i wypożyczalnie sprzętów wodnych. Znajdziemy tam też bary i restauracje, a także budki z lodami dla ochłody.

Piastonaliowy piknik w Turawie będzie trwał od 19 do 21 maja. Oprócz wspólnego grillowania czekają na Was zabawy integracyjne, konkursy sportowe i inne atrakcje. W sobotni wieczór zabawę pod chmurką poprowadzą rezydenci Studenckiego Klubu Cina.

JG

na podstawie polskieszlaki.pl