Kilka dni temu rozpoczęliśmy kolejny rok akademicki. Dla wielu z nas oznacza to podjęcie decyzji o tym, co chcemy robić w przyszłości i jaki zawód będziemy wykonywać. Jest to też okres podejmowania pracy, a więc zderzenia się z prawdziwym życiem. Fundacja Zarabiaj na Pasji i Instytut Biznesu Collegium Nobilium Opoliense postanowiły wyjść naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi i organizują kolejną debatę dotyczącą rynku pracy. Tym razem tematem przewodnim jest biznes.

Zaczynamy w październiku od debaty na temat biznesu, ponieważ sektor małych i dużych przedsiębiorstw ma na studentów ogromny wpływ w przyszłości. Wydaje mi się, że to jest bardzo dobry moment, żeby zderzyli się z osobami, które na co dzień zajmują się przedsiębiorstwami i mają styczność z tą całą administracjąmówi Michał Kosel, z Fundacji Zarabiaj na Pasji. – Fajnie jak młodzi ludzie zobaczą, co mówią przedsiębiorcy właśnie z tych sektorów małego i średniego, z którymi będą mieli najwięcej do czynienia. Bo nie chcemy też wszystkich hurtowo sprzedawać do administracji, ani do korporacji. Jeżeli mają się jakkolwiek rozwijać to najlepiej jak będę uczyć się od praktyków, którzy kiedyś przechodzili tę drogę. Warto posłuchać tych ludzi, bo oni mają na barkach całą firmę. To nie są kierownicy konkretnych działów, prezesi zarządu. To są osoby, które biorą na siebie odpowiedzialność zarówno za porażki, jak i za sukcesy firmy.

Prelegentami debaty są:

➡️ Dariusz Urbaś – przedsiębiorca, którzy przeżył bankructwo; obecnie prowadzi spółkę rodzinną;

➡️ dr inż. Paweł Kurtasz – prezes Zarząu BlueSoft STC SP. z o.o., elektrotechnik i przedsiębiorca;

➡️ Mikołaj Antoniak- założyciel Opolskiego Studenckiego Forum Business Centre Club, właściciel m.in. klubu KPR Gwardia Opole S.A.

Debata odbędzie się 24 października o 17.30, tym razem w Studenckim Centrum KulturyMiejsce z pewnością przyciągnie dużo studentów – Po ostatniej debacie, na której jednym z prelegentów był Maciej Kochański, rzecznik Uniwersytetu Opolskiego, zaproponowano nam wejście we współpracę z UO, z Samorządem Studenckim i ze Studenckim Centrum Kultury, żeby organizować tego typu eventy na ich podwórku. Bardzo cieszę się, że wyszli z taką inicjatywą po to pokazuje, że uczelnia chce przyciągnąć do siebie tego typu imprezy, chce być częścią tego i chce pokazać młodym ludziom alternatywydodaje Michał Kosel.


Wejście na debatę jest darmowe, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy. Wszystko co trzeba zrobić to wysłać maila na adres: info@PracaPoStudiach.pl w tytule wpisując “Debata”, a w treści imię, nazwisko i nr telefonu.

Młodzi Kontra to cykl debat z reprezentantami konkretnych grup, które mają bezpośredni wpływ na kształtowanie się rynku pracy w naszym województwie. Dla osób, które nie będą mogły wziąć udziału w debacie, przygotowana zostanie transmisja na żywo, w której mogą one brać aktywny udział.

 

Asia Gerlich