Wydział Sztuki wkroczył w nowy rok akademicki z przytupem. Wydziałowa Galeria A4, która może się pochwalić niejedną interesującą wystawą, tym razem także nie zawiodła. 24.10.2017 r. miał miejsce wernisaż malarstwa Aleksandry Dzido, niegdyś związanej z Instytutem Sztuki, obecnie studiującej na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Artystka studiuje na II roku malarstwa w pracowni prof. Janusza Jaroszewskiego.

Wystawa „Akt” zaskakuje i zaspokaja nawet najbardziej wymagające gusta. Artystka ,jakkolwiek doświadczona w wystawiennictwie, sama podkreśla, że jest to jej pierwsza wystawa indywidualna- tym większe należą się jej gratulacje. Wystawę z pewnością można uznać za sukces. Przedstawione akty są subtelne i wyjątkowo smaczne. W swym niedopowiedzeniu są niezwykle wymowne, a artystka pokazała, jak wielką moc ma kolor, kiedy ma się jego świadomość i wrażliwość przy jego użyciu. Studentka przyznała, że obrazy przedstawiają bliskie jej osoby, co można doskonale wyczuć w odbiorze aktów- emanuje z nich niezwykły spokój i delikatność.

Jakość malarstwa Aleksandry Dzido została także potwierdzona przez frekwencję- autorka z pewnością była zadowolona z tak licznego grona odbiorców. W przypadku dobrej i nietypowej obecnie sztuki nie ma w tym jednak nic dziwnego, każdy człowiek łaknie tego co inne i z pewnością taka sztuka spotka się z zainteresowaniem. W swojej lekkiej wymowie obrazy Dzido skłaniają do przemyśleń i analizy, w pewnym momencie można wręcz zapomnieć o przedstawionej tam nagości, która w zasadzie przy tak pięknym operowaniu barwą schodzi na dalszy plan.  Pięknym połączeniem, które każdy mógł zauważyć były ujmująca skromność autorki i dojrzałość jej prac. Takie połączenie świadczy o wyjątkowości twórczości artysty, a także daje nadzieję na jeszcze większe zaskoczenia w przyszłości.

Wystawa zorganizowana przez Akademickie Koło Artystyczne działające na Wydziale Sztuki została oficjalnie otwarta przez artystkę wspieraną przez rodzinę i znajomych, a słowo wstępu należało do Patrycji Kostyry pełniącej funkcję zastępcy przewodniczącego AKA. Zachęcam do odwiedzenia galerii każdego, kto ma ochotę zasmakować dobrej sztuki. Wystawę można podziwiać do 17 listopada.

Autor: Beata Tarnowska

dsc_0381 dsc_0380 dsc_0378 dsc_0373 dsc_0362 dsc_0359