V edycja Igrzysk Ekonomicznych

img_0022

Już po raz piąty na naszej uczelni odbędą się Igrzyska Ekonomiczne organizowane przez  Koło Naukowe Ekonomistów, działające na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego. Wydarzenie objęte jest patronatem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego (Oddział w Opolu).

Igrzyska ekonomiczne to konkurs, w którym uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województwa opolskiego w 2-osobowych zespołach rywalizują o wartościowe nagrody. Jego celem jest sprawdzenie, a zarazem poszerzenie wiedzy z zakresu ekonomii. Tym samym organizatorzy pragną zachęcić młode osoby do kontynuacji nauki na studiach wyższych na kierunkach ekonomicznych.

Jak wyglądają Igrzyska Ekonomiczne?

Obejmują dwa etapy. W pierwszym z nich startować może dowolna liczba drużyn z danej szkoły, a do etapu drugiego zaproszone zostanie 8 najlepszych drużyn.

Ciekawostka: w roku 2017 do I etapu konkursu zgłosiło się łącznie 119 drużyn z piętnastu szkół województwa opolskiego. Do etapu II zgodnie z regulaminem zostało zakwalifikowanych 8 najlepszych zespołów.

Poniżej prezentujemy oficjalny harmonogram wydarzenia:

Harmonogram Igrzysk Ekonomicznych w 2018 roku:

Do 13.02.2018 r. – zgłaszanie uczestników (2-osobowych grup) przez opiekunów z danej szkoły.

6.03.2018 r., godzina 10:00 – ETAP I – organizowany w szkołach, których uczniowie wyrazili chęć uczestnictwa w konkursie. Uczestnicy będą mieli 120 minut na rozwiązanie testu wiedzy ekonomicznej (pytania otwarte, zamknięte i zadania). Do etapu II przechodzi 8 drużyn, które uzyskają największą liczbę punktów. O wynikach I etapu opiekunowie grup zostaną powiadomieni w terminie kolejnych dwóch tygodni.

17.04.2018 r., godzina 10:30 – ETAP II – organizowany w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego.

_________________________________________________

Warto wspomnieć, że dotychczas patronat nad wydarzeniem obejmowali: Uniwersytet Opolski, Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Opolu, Prezydent Miasta Opola, Marszałek Województwa Opolskiego, Kurator Oświaty oraz Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego.

Serdecznie zachęcamy do udziału w wydarzeniu!

Poniżej galeria zdjęć z poprzedniej edycji konkursu.

Źródło informacji oraz zdjęcia: Koło Naukowe Ekonomistów UO