Stowarzyszenie Studentów Uniwersytetu Opolskiego JUVENES organizuje zbiórkę charytatywną na zakup nowego wózka inwalidzkiego dla studentki z Wydziału Prawa i Administracji, Aleksandry Zagórskiej.

Wyrok na całe życie
Małoinwazyjny zabieg, jakim jest usunięcie wyrostka robaczkowego, okazał się dla Oli wyrokiem. W wyniku komplikacji oraz wielu niepotrzebnych badań uszkodzono jej rdzeń kręgowy – trafiła na wózek inwalidzki. To, co na początku było niewyobrażalne, dziś jest dla niej normalnością.

Ola to aktywna osoba
Ola obecnie studiuje administrację, ale to nie wszystko. Z dużym zaangażowaniem wspiera działalność Samorządu Studenckiego UO, gdzie pełni funkcję Członka Zarządu SSUO jako Szef Biura. Zajmuje się również sprawami osób niepełnosprawnych.

Potrzebny nowy wózek
Obecny wózek używany przez Olę pozostawia wiele do życzenia – ma już siedem lat. Był kupiony w wieku jej dorastania. Codzienne eksploatowanie spowodowało liczne uszkodzenia – do tego stopnia, że siedzisko podtrzymywane jest opaskami zaciskowymi, a mechanizm składania dawno już nie działa.

Pomóc może każdy
Przyłączenie się do akcji jest bardzo proste. Wystarczy przelać określoną przez siebie sumę pieniędzy na konto Stowarzyszenie Studentów Uniwersytetu Opolskiego Juvenes z dopiskiem Drużyna Oli. Numer konta: PKO BP 04 1020 3668 0000 5702 0427 3181. Zapraszamy również na stronę internetową Stowarzyszenia – juvenes.uni.opole.pl.

– Każde, choć najmniejsze wsparcie jest na wagę złota. Dziękuje wszystkim, którzy postanowią wesprzeć akcję – mówi Ola.

(mad)