Już w kwietniu odbędzie się realizacja projektu pn. “Rynek Pracy – Instrukcja Obsługi”. Ma on na celu przybliżenie studentom wiedzy na temat rynku pracy w szeroko tego pojętym znaczeniu. Na poświęconych tej tematyce wykładach, studenci dowiedzą się, co zrobić, aby znaleźć pracę po studiach, jak odnaleźć się w świecie po ukończeniu nauki na wyższej uczelni, gdzie i jak szukać pracy, w jakich sektorach jej szukać, biorąc pod uwagę swoje możliwości.

Dodatkowo studenci uzyskają wiedzę z zakresu prawa – dowiedzą się np. jakie są różnice między rodzajami umów (umowa zlecenie, o pracę, o dzieło itp.), jak działają agencje pracy, jak znaleźć wiarygodną agencję pracy itd. Chcemy również, aby na wykładach nauczyli się pewności siebie, potrafili znaleźć w sobie motywację do szukania pracy, radzili sobie na rozmowach kwalifikacyjnych i byli świadomi swoich możliwości.

Projekt oparty został na koncepcji realizowanego w Warszawie projektu: „Rynek Pracy – Instrukcja Obsługi”, jednak zmienia nieco jego charakter. Przede wszystkim, ma to być seria w miarę regularnych wykładów warsztatowych. Aby wziąć w nich udział, należy wcześniej na taki wykład się zapisać, wysyłając maila na adres Rady Studenckiej Wydziału Filologicznego UO: przewodniczacarswf@gmail.com (w temacie: Rynek Pracy).

Projekt kierowany jest głównie do studentów Wydziału Filologicznego, ale organizatorzy zachęcają do udziału również studentów innych kierunków.

Organizator: Rada Studencka Wydziału Filologicznego UO

Koordynatorzy:

Barbara Serej – Przewodnicząca Rady Studenckiej Wydziału Filologicznego UO

Patrycja Kosarczyn – Zarządca Rady Studenckiej Wydziału Filologicznego UO

Prelegenci:

Maciej Kochański – Rzecznik Prasowy, Członek Rady Fundacji Rozwoju Kompetencji Społecznych, były członek Rady Wykonawczej Parlamentu Studentów RP

Michał Kosel – Przedsiębiorca, prezes Fundacji Zarabiaj Na Pasji, autor 2 książek – “Jak znaleźć pracę po studiach” i “Jak położyć Biznes na Pasji”

Tobiasz Gajda – Prawnik, Doktorant UWr, Absolwent WPiA UO

Harmonogram spotkania:
13:00 – 14:00
Michał Kosel: “O realiach polskiego rynku pracy – czyli dlaczego mamy problem z pracą po studiach?”
Przerwa
14:15 – 15:15
Tobiasz Gajda: “Stosunek pracy a stosunek zobowiązaniowy wynikający z umów cywilnoprawnych – prawne i praktyczne aspekty”
Przerwa
15:30 – 16:30
Maciek Kochański: “Sztuka wystąpień publicznych – czyli wszystko o komunikowaniu do ludzi i nie tylko”

UWAGA
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy! Zainteresowani proszeni są o wysłanie maila na adres: przewodniczacarswf@gmail.com, w temacie wpisując: RYNEK PRACY. Za udział w warsztatach każdy uczestnik otrzymuje certyfikat.

Serdecznie zapraszamy!

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/200923497161767/