V edycja Igrzysk Ekonomicznych już za nami! Konkurs organizowany przez Koło Naukowe Ekonomistów cieszyło się jak co roku dużym zainteresowaniem. II Etap, a zarazem Finał odbył się 17 kwietnia w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego.

Igrzyska Ekonomiczne organizowane są co roku z myślą o uczniach szkół ponadgimnazjalnych z województwa opolskiego. To oni mogą zgłosić swoje dwuosobowe zespoły i powalczyć o atrakcyjne nagrody. Celem konkursu jest nie tylko wyłonienie pary z największą wiedzą ekonomiczną, ale zwrócenie uwagi wszystkich uczestników na środowisko ekonomiczne, rozwinięcie i pogłębienie wiedzy oraz zachęcenie ich do dalszej edukacji i podjęcia studiów w tej dziedzinie.

Wydarzenie dzielone jest zawsze na dwa etapy. W pierwszym, zgłoszeni uczniowie we własnych szkołach rozwiązują testy i zadania z wiedzy ekonomicznej. W drugim etapie najlepsze drużyny (w tym roku 9 par) stawiają się w SCK’u, gdzie biorąc udział w teście, odpowiadając na otwarte pytania, wyłaniane są dwie najlepsze pary. To one w ostatniej części, podczas prowadzonej ze sobą debaty, muszą wykazać się wiedzą i umiejętnością argumentacji oraz przekonać do siebie zgromadzone jury.

W tym roku Igrzyska były bardzo emocjonujące! W Finale znaleźli się uczniowie z tej samej szkoły, potwierdzając tym samym profesjonalne przygotowanie i ogrom włożonej pracy ich opiekuna. Po 3 bogatych w wiedzę debatach, jury przyznało główną nagrodę oraz wyróżnienia dla innych uczestników. Na naszym Instagramie możecie zobaczyć dokładną relację! (instagram.com/gazetastudencka)

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z wydarzenia a do udziału w kolejnej edycji serdecznie zapraszamy już za rok!

img_2829 img_2834 img_2835 img_2839 img_2841 img_2844 img_2845 img_2847 img_2852 img_2853 img_2854 img_2855  img_2858 img_2861