W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu przy ul. Minorytów 4 w dniu dzisiejszym o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie z Jakubem Baranem oraz Danutą Grechuta, autorami książki pt: „Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty”.

Kilka lat czekaliśmy na książkę o wielkim mistrzu polskiej piosenki, Marku Grechucie. Wreszcie doczekaliśmy tej chwili. Żona zmarłego artysty, Danuta Grechuta oraz Jakub Baran wydali książkę o autorze takich przebojów jak „Dni których jeszcze nie znamy”, czy „Wolność”.

Na spotkaniu goście będą opowiadać o kulisach powstawania tej książki, a Pani Danuta Grechuta opowie o swoim mężu, o jego karierze, o ich wspólnym życiu.

Spotkanie odbędzie się w Sali Konferencyjnej. Poprowadzi je Tomasz Zacharewicz.

Warto również dodać, że Marek Grechuta był bardzo związany z Opolem. Wielokrotnie występował podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Na Wzgórzu Uniwersyteckim, obok Wydziału Filologicznego znajduje się figura tego wielkiego artysty.

Bartosz Janczak