Już niebawem na deskach opolskiego teatru będzie można zobaczyć spektakl Słownik chazarski. Dzieci snów. Sztuka w reżyserii Pawła Passiniego, to opowieść o mitycznym plemieniu Chazarów, które posiadło umiejętność podróżowania w snach. Ponadto wierzyli oni, że jeśli w jednym miejscu coś się dzieje, to po drugiej stronie świata ktoś właśnie o tym śni. Spektakl będzie grany na kilu scenach, a widzowie w trakcie jego trwania będą się przemieszczać po całym teatrze. Co ciekawe, publiczność zostanie podzielona na trzy grupy – damską, męską i mieszaną. Już kupując bilet, widz będzie mógł zadecydować, którą „ścieżką” chce podążać. Kiedy jedna grupa będzie oglądać, to, co się dzieje na Dużej Scenie, druga grupa zobaczy wydarzenia na Małej Scenie. Reżyser zapowiada także sceny wspólne. W przedstawieniu wystąpi ponad sto osób. Zobaczymy, więc nie tylko cały zespół aktorski, ale także techników czy statystów – wśród nich m.in. opolscy studenci. Do wspólnego snu reżyser zaprasza już od 11 lutego 2012.

Więcej szczegółów na: http://teatropole.pl/

Justyna Krzyżanowska