USA, Minnesota, Uniwersytet St. Mary. Taka może być Twoja przyszłość, jeśli wygrasz konkurs „Student w USA”.

Jest to już dziewiąta edycja. Organizatorem jest marka Zamkowe oraz The Waise Fundation z Minnesoty. Konkurs rozpoczyna się 19 listopada.

Skierowany on jest do studentów pierwszego i drugiego roku studiów stacjonarnych na Uczelniach Wyższych z regionu Opolszczyzny i Dolnego Śląska.

Konkurs to kilkuetapowe eliminacje:

• zgłoszenie się do konkursu
  • napisanie eseju w języku angielskim na jeden z trzech podanych tematów,
  • przesłanie go na adres konkurs@zamkowe.com.pl

Autorzy najlepszych prac otrzymają zaproszenie na prezentację ustną – w języku angielskim. Następnie finaliści i ich prace zostaną przesłane The Waise Fundation i to ona zdecyduje o wyborze studenta, który będzie studiował na Uniwersytecie Saint Mary.

Organizatorzy na prace czekają do 20 stycznia 2013, natomiast ostateczne rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu 2013.

Zwycięzca oprócz możliwości studiowania w USA otrzyma stypendium pokrywające całkowity koszt czteroletnich studiów magisterskich. Organizatorzy zapewniają także pokrycie kosztów przelotu do Stanów Zjednoczonych, kosztów utrzymania oraz ubezpieczenie.

Tematy prac i prezentacji ustnych można znaleźć na stronie www.zamkowe.com.pl  lub na www.uni.opole.pl

Marta Zając