IX Opolska Gala Żużla na Lodzie

Duża dawka sportu w szczytnym celu.

Opolskie Stowarzyszenie HAVI RACING TEAM wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Opolu w sobotę, 12 stycznia organizuje Galę Żużla na Lodzie. Impreza rozpocznie się o godzinie 18 na hali Sztucznego Lodowiska „Toropol” w Opolu przy ul Barlickiego.

Rozegrany na niej zostanie Indywidualny Turniej żużlowy o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego i nagrody Prezydenta Miasta Opola. Udział w turnieju potwierdzili: Grzegorz Zengota, Sławomir Drabik, Szymon Kiełbasa, Wojciech Lisicki, Artur Czaja, Mateusz Kowalczyk i Marcin Sekula.

Oprócz zawodników turniejowych na lodowisku popisywać się będą miłośnicy speedewaya z zespołu CHÓRAGAN Zielona Góra. Publiczność będzie mogła tez zobaczyć motocyklistów enduro, a wśród nich medalistów mistrzostw Polski Wojciecha Rencza i Jakuba Kucharskiego, młodych kartingowców, quadowcy, a także kierowców rajdowych Paweła Dytko i Andiego Manciniego.

Na lodzie nie może zabraknąć pokazu łyżwiarstwa figurowego – przed publicznością wystąpi Kamila Chojec.

Bilety w cenie 30 zł są do nabycia w kasie biletowej Sztucznego Lodowiska „Toropol”, barze sportowym i restauracji „Pod Amfiteatrem” w salonie KTM ( ul. Budowlanych 6), na stacji paliw BP-OKTAN (ul. Armii Ludowej 51) oraz w sklepie tytoniowym „Tabaco” ( ul. Katowicka 28).

Impreza ma na celu zebranie jak największej kwoty pieniężnej, która zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację dzieci Vanessy Zając i Pawła Oblickiego, a także do Stowarzyszenia Hospicjum Opolskiego – Oddział Dziecięcy oraz Opolskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Zespołem Downa.

Marta Zając