Złoty wykład

Uniwersytet

W najbliższy czwartek, 21 lutego 2013 r. o godz. 12.00 w Auli Błękitnej Collegium Maius odbędzie się kolejne spotkanie w ramach serii złotych wykładów. Tym razem gościem Uniwersytetu Opolskiego będzie prof. Henryk Olesiak, który wygłosi wykład pt: „Nasza tożsamość i nasze emigracje”.

Prof. Henryk Olesiak jest psychologiem, badaczem emigracji, pisarzem – prozaikiem i publicystą, kierownikiem Zakładu Psychologii w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Opolu (l. 1972-1975), a także pracownikiem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego, przed wyjazdem na emigrację. Organizatorem pierwszej Poradni Psychologicznej dla Polaków w Niemczech, gdzie prowadził poradnictwo psychologiczne i emigracyjne dla Polaków, pracownikiem naukowym Kliniki Psychiatrycznej w Düsseldorfie, autorem książek na temat emigracji i psychologii społecznej, członkiem Związku Literatów Polskich.

Wstęp wolny.

Bartosz Janczak