Coroczna impreza odbywająca się nieprzerwanie od 2004 r., na stałe wpisała się już  w kalendarz muzycznych wydarzeń Opola. Intensywne przygotowania do IX-tej edycji Przeglądu Amatorskich Zespołów Studenckich Rock-Time 2013 trwają od kilku miesięcy. Głównym celem organizacji imprezy jest promocja młodych kapel, które nie zawsze wiedzą jak zaistnieć na polskiej scenie muzycznej. Ponadto organizatorzy z powodzeniem zaszczepiają w studentach przygasającą miłość do muzyki rockowej.

Stale zalewani przez komercyjne nuty, staramy się ukazać studentom, że na polskiej scenie muzycznej wciąż jest miejsce na mocne gitarowe riffy czy szczere teksty. Niezaprzeczalnym dowodem sukcesu jest fakt, iż z roku na rok impreza przyciąga coraz większą publiczność. Tworzymy alternatywną scenę muzyczną dla garażowych kapel po to, by Opole kojarzyło się także z zespołami młodymi i ambitnymi – grającymi po prostu dobrą muzykę – mówi Bartosz Mazurek, Redaktor Naczelny SSR EMITER oraz główny organizator Przeglądu Amatorskich Zespołów Studenckich Rock-Time.

Przegląd ten jest szansą na dostrzeżenie zespołu oraz pokazanie swojej twórczości szerokiej publiczności. Rock–Time to nie tylko koncert finałowy, ale także promocja finalistów na antenie Radia Emiter. Główną nagrodą jest bon o wartości 2000 złotych do wydania
w wybranym przez zwycięzcę studiu nagraniowym!

Podczas koncertu finałowego IX-go Przeglądu Amatorskich Zespołów Studenckich Rock-Time 2013 wystąpią:

• Circletrip (Wola Wiązowa / Bełchatów) – zwycięzca głosowania internautów

• Black Perfume (Wrocław)

• StraightMinds (Warszawa)

• Ruthefort (Rzeszów)

• PURPLE SNAKE (Łódź)

• Debris of Blues (Zabrze)

• Grass Dillers (Warszawa)

• Omni mOdO (Poznań)

Do udziału w tegorocznym przeglądzie zgłosiło się 90 kapel, z których aż 79 spełniło wszystkie warunki zawarte w regulaminie. Łącznie nadesłano 197 utworów. Po dwudniowych naradach radiowe jury wybrało 7 zespołów, które wystąpią na profesjonalnej scenie muzycznej w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Ósmy zespół wybrali internauci. Koncert finałowy już 13 marca.

Dziewięcioletnia historia Przeglądu ukazuje mozaikę niezwykle uzdolnionych muzyków, którzy wzięli udział w Rock-Time’ie. Wyróżnienia swojej twórczości otrzymały m.in. tak zespoły, jak: Pajujo, Niebo, Lustro, Nutshell, Transfusjon, zespół 69, Tabu czy Kamil Bednarek i Star Guard Muffin. W czasach ówczesnych jeszcze nieznane kapele fenomenalnie wykorzystały szansę promocji, jaką daje Rock-Time. Dziś wszystkie te grupy rozwijają się, wydają płyty, koncertują czy nagrywają profesjonalne teledyski. A w tym wszystkim towarzyszą im stale powiększające się rzesze fanów.

Imprezę organizuje Studenckie Studio Radiowe EMITER z Opola, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki oraz Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej. Głównym partnerem imprezy jest Sklep Muzyczny RAGTIME.

Zepoły oceniać będzie jury w składzie:

– Wojciech “Yankiel” Moryto (Acid Drinkers),

– Wojciech Lasek (Sklep Muzyczny RAGTIME),

– Romuald Jakubowski (klasycyrocka.pl).

Informacje o poprzednich edycjach, regulamin oraz wiele innych informacji można znaleźć na stronie internetowej Przeglądu: http://rocktime.radioemiter.pl. Klika zdjęć z galerii z zeszłego roku.

Rock-Time 2013 koncert finałowy! 13 marca (środa) Sala Kameralna NCPP. Wstęp wolny!Start: 19

Justyna Krzyżanowska