Studia stają się nudne? Wykłady zdają się ciągnąć w nieskończoność? Kiedy za oknem szaro, a dni są coraz krótsze… rozerwij się i daj się wciągnąć w amatorski teatr!

Koło Naukowe Literatury i Kultury Modernizmu Uniwersytetu Opolskiego ogłasza casting do przedstawienia W siecina podstawie młodopolskiego dramatu Jana Augusta Kisielewskiego. Poloniści zapraszają wszystkich chętnych do pomocy przy wystawianiu dramatu. Prócz studentów, którzy wcielą się w bohaterów dramatu, szukają osób, które zajmą się dekoracjami, oprawą muzyczną oraz kostiumami.

“W sieci” to krytyka mieszczaństwa. Modernistyczny dramat z elementami komedii opowiada o losach “szalonej” Julki, która chce zostać malarką, ale rodzice mieszczanie mają wobec niej inne plany. Matka Julki chce ją wydać za zamożnego Rolewskiego, ale w życiu dziewczyny jest już mężczyzna – pisarz Jerzy. Dziewczyna zafascynowana obrazem “Szał uniesień” Podkowińskiego, maluje akty na ścianach szkoły, czym przynosi hańbę rodzinie. Profesor, u którego pobiera nauki, mówi o niej: “Ta dziewczyna musi mieć osobliwą intuicję erotyczną”.

grafikafejs2-02Aby wziąć udział w castingu:

Wyślij zgłoszenie na modernizmuo@gmail.com, zapoznaj się z trzema scenami, które Ci wyślemy, wybierz postać, którą chciałbyś zagrać, oraz tę scenę, w której wcielisz się w swojego bohatera na castingu i podejmij wyzwanie!

Casting odbędzie się w dwóch terminach:

16 XI, g. 17.15, s. 103 ul. Oleska 48,

17 XI, g. 15.00, s. 69A „Mieszko” D.S. „SPÓJNIK”.

LINKI:

Facebook – Koło modernizmu UO