Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego po raz kolejny podejmuje ciekawe działania artystyczne. W marcu 2018 roku po raz pierwszy będzie miał miejsce Studencki przegląd krótkich form animowanych „12 klatek” i choć organizacją zajmuje się Wydział Sztuki, do udziału w konkursie mogą także zgłaszać się osoby z nim niezwiązane. Jest to przedsięwzięcie wyjątkowe, którego celem jest promocja krótkich form animowanych realizowanych nie tylko przez studentów, ale także przez każdego miłośnika animacji. W organizację zaangażowała się także firma ECO S.A., która jest głównym sponsorem wydarzenia.

Zgłoszenia można nadsyłać do 15 lutego 2018 r.- wszelkie informacje dotyczące konkursu, karty zgłoszeń oraz regulamin znajdują się na stronie www.sztuka.uni.opole.pl . Pokazy zakwalifikowanych filmów animowanych będą miały miejsce 3-4 marca 2018 r. w Kinie Meduza przy ul. Oleskiej 45 w Opolu. Wydarzeniem towarzyszącym festiwalowi będzie wystawa krótkich form animowanych „12 klatek” wykonanych przez studentów oraz absolwentów Wydziału Sztuki UO, która odbędzie się w dniach 1-7 marca 2018 r. w Galerii Zamostek MBP przy ul. Minorytów 4 w Opolu.  Zachęcamy do zgłaszania swoich prac do konkursu.

12-klatek-wystawa-baner-1920x768

autor: Beata Tarnowska