15.10.2016 r. o godzinie 16.00 w hali przy ulicy Pułaskiego 3 zawodniczki ECO AZS UNI Opole zagrają z liderem gr II – Sokołem Radzionków. Spotkanie to hit kolejki.

 

Sokół ma z sobą trzy spotkania. Na inaugurację pokonał na własnym parkiecie Zorzę Wodzisław Śląski 3:1, następnie stoczył zwycięski pięciosetowy pojedynek w Świdnicy, a w ostatniej kolejce zwyciężył z Polonią Łaziska Górne 3:0. Po trzech meczach siatkarki z Radzionkowa mają na swoim koncie osiem punktów.

 

– Na najbliższe spotkanie nastawiam się jak najbardziej pozytywnie. Myślę, że mając taki zespół nie może być inaczej. Każda dziewczyna wnosi bardzo wiele do gry i jak do tej pory to procentuje. Okres przygotowawczy minął dość intensywnie. Jeszcze dużo pracy przed nami, ale w takim teamie praca to przyjemność  – mówi przyjmująca opolskiej drużyny Katarzyna Zackiewicz.

 

Dla zawodniczek ECO AZS UNI Opole sobotni mecz będzie już trzecim z rzędu, w którym zmierzą się z liderem. W pierwszym ligowym spotkaniu podopieczne Patryka Fogla okazały się lepsze od Olimpii Jawor,  a w minionej kolejce pokonały na wyjeździe bez straty seta Częstochowiankę Częstochowa. Obecnie siatkarki Uniwersytetu zajmują drugie miejsce z sześcioma punktami.

 

– Mecz jak każdy łatwy nie będzie. Niezależnie od tego, czy jest to lider grupy czy drużyna z dalszych miejsc. Fizycznie jesteśmy dobrze przygotowane. Dodatkowo będziemy mieć atut własnej hali. Drużyna z Radzionkowa gra na obiekcie o dużej kubaturze. Ponadto gra przy własnej publiczności dodatkowo uskrzydla. Mogę zapewnić, że w sobotę damy z siebie wszystko, a hala przy ulicy Pułaskiego będzie tryskać energią – dodaje środkowa ECO AZS UNI Joanna Moczko.

 

fot. Marek Wiench