Konferencja “Młodzi i innowacyjni – inwestycje w Fundusze Europejskie dla przyszłości” już jutro!

Przypominamy, że odbędzie się ona w Miejskiej Bibliotece Publicznej w godzinach od 10:00 do 16:00. Pragniemy przedstawić Wam sylwetki prowadzących wydarzenie:

Robert Geisler – doktor habilitowany socjologii, profesor Uniwersytetu Opolskiego, kierowniki Katedry Zarządzania i Polityk Publicznych w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji. Pracuje także w Katedrze Nauk Socjologicznych. Od lat zajmuje się badaniami z zakresu przedsiębiorczości, zarządzania i organizacji. Jest autorem publikacji między innymi z zakresu transferu wiedzy i kreowania innowacji.

Michał Wojczyszyn – z wykształcenia prawnik, kierunek ukończył na Uniwersytecie Opolskim. Od 2017 roku jest związany zawodowo z  Parkiem Naukowo – Technologicznym w Opolu. Pełni funkcję ambasadora woj. opolskiego w Fundacji Startup Poland. Jest specjalistą ds. rozwoju w Centrum Projektowym Fraunhofera w Opolu.
Zajmuje się przede wszystkim budowaniem sieci współpracy z jednostkami zewnętrznymi, rozwojem inkubatora PNT w Opolu, pracą na rzecz miejskich środowisk startupowych, wraz ze współpracą z uczelniami i inwestorami kapitałowymi. Dba o utrzymywanie relacji z samorządami lokalnymi, przygotowując programy wsparcia, a także o informowanie lokalnych mediów o sukcesach, jakie odnoszą regionalne startupy.

Dr Michał Wanke – adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Opolskiego, koordynator programu Erasmus+ oraz założyciel, jak i koordynator Sekcji ds. Międzynarodowych Programów Studiów w UO. Jest współtwórcą programów studiów magisterskich z zakresu socjologii, ‘Intercultural Communication’ oraz ‘Master of Liberal Arts’.

OHP
Pani Ewa Zajączkowska – kierownik zespołu ds. wychowania, kształcenia, planowania i organizacji.

Pani Kinga Kucharska – kierownik zespołu ds. wdrażania programów europejskich i współpracy międzynarodowej.

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości
Izabela Kajstura – p.o. Dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Uniwersytetu Opolskiego. Jest Przedstawicielką Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan konferencji:

10:00 – 10:30
Otwarcie konferencji

10:30 – 11:15
Startup – rozwój ścieżki zawodowej z wykorzystaniem Funduszy Europejskich
Michał Wojczyszyn

11:15 – 12:00
Strategia biznesu w oparciu o Fundusze Europejskie
dr hab. Robert Geisler

12:00 – 12:15
Przerwa kawowa

12:15 – 13:00
Staże i praktyki w Unii Europejskiej – Erasmus+
dr Michał Wanke

13:00 – 13:45
Ochotniczy Hufiec Pracy – podnoszenie kompetencji zawodowych

13:45 – 14:15
Przerwa obiadowa

14:15 – 15:00
Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości – Fundusze Europejskie na rozpoczęcie działalności

15:00 – 15:30
Pytania i odpowiedzi

15:30 – 16:00
Zakończenie i podsumowanie

Mamy nadzieję, że przybędziecie na wydarzenie tłumnie. My też tam będziemy!

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, zapiszcie się, żeby nie zapomnieć:
Młodzi i innowacyjni – wydarzenie

Materiał sponsorowany.
Materiał współfinansowany ze środków Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020