W nadchodzącą sobotę 18.02.2017 r. w hali LO II przy ul. Pułaskiego 3 o godzinie 16.00 siatkarki ECO UNI Opole zagrają z Polonią Łaziska Górne.

 

Dla obu zespołów będzie to ostatni mecz fazy zasadniczej, jednak emocji nie powinno zabraknąć. Choć w czołówce główne rozstrzygnięcie już zapadło – 4 marca MKS Świdnica pokonała Olimpię Jawor  i tym samym zapewniła sobie pierwsze miejsce po fazie zasadniczej– to w dolnych rejonach wciąż jest wiele niewiadomych.

 

Przyjezdne z dwoma wygranymi i ośmioma punktami plasują się na ostatnim miejscu w tabeli. Mają punkt straty do siódmej Zorzy Wodzisław Śląski i gorszy bilans setów od ósmego Sokoła Katowice. Polonia ma o co grać, ponieważ gospodarzem turnieju play-out jest siódmy zespół. Siatkarki z Łazisk chcąc zapewnić sobie lepszą sytuację wyjściową muszą pokonać opolanki i liczyć na potknięcie bezpośrednich konkurentów (Sokół Katowice – Sokół Radzionków, Częstochowianka Częstochowa – Zorza Wodzisław Śląski).

 

Wiadomo już, że ECO UNI w fazie play-off zmierzy się z Olimpią Jawor. Jedyną kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje rozstawienie zespołów. Siatkarki Uniwersytetu Opolskiego mają dwa punkty straty do przeciwniczek i tylko w przypadku wywalczenie kompletu punktów  w starciu z Polonią mogą wyprzedzić Olimpię. W I fazie play-off zespoły grają do dwóch wygranych, a ewentualny trzeci mecz odbędzie się na parkiecie wyżej notowanej drużyny.

 

– Zbliżający się mecz to ostatnie spotkanie w grupie. Chcemy go zagrać jak najlepiej i dać kibicom dawkę pozytywnych emocji. Każda z nas ciężko trenuje już pod play-offy, a ten pojedynek pokaże nam co wypracowałyśmy. Po ostatnich meczach wyciągnęłyśmy wnioski i w nadchodzącym starciu damy z siebie wszystko – mówi atakująca ECO UNI Monika Głodzińska.