Jaki kurs wybrać? Lepiej zarejestrować na wykład czy konwersatorium? Jakie są wymagania? Czy liczy się obecność? To tylko kilka pytań z setek pojawiających się podczas zapisów na kursy ogólnouczelniane. A Wy czym się kierujecie przy wyborze zajęć? Łatwiejszą formą zaliczenia przedmiotu czy perspektywą zdobycia wiedzy?

Po raz kolejny, studencki poniedziałek (tj. 11 grudnia) zamieni się w bitwę pod USOSem. To naprawdę nie miało brzmieć tak poważnie, ale… każdy student zna uczucia i emocje towarzyszące rejestracji na kursy zmienne. To, co możemy poradzić osobom, którzy po raz pierwszy spróbują swoich sił w zapisach – cierpliwość i dobre łącze internetowe, no i może… trochę szczęścia! A tak na serio to warto abyście wcześniej przejrzeli katalog proponowanych zajęć, poczytali trochę o tym, jakie wymagania ma prowadzący i co trzeba zrobić, aby ukończyć kurs (to wszystko jest przeważnie dostępne w opisie przedmiotu na usosie).

Pamiętajcie też o terminach rejestracji: (najciekawsze kursy „wychodzą” w kilka sekund, dlatego warto wziąć udział w I terminie zapisów i mieć chociaż szansę wyboru)

I termin 11.12.2017 (3 dni – rejestracja elektroniczna)
II termin 18.12.2017 (3 dni – rejestracja elektroniczna)
III termin 08.01.2018 (3 dni – rejestracja indywidualna u Koordynatora)

W katalogu możecie znaleźć między innymi takie perełki jak: Biznesplan- droga do sukcesu, Coaching kariery, Full Body Workout – trening ogólnorozwojowy, Grafika komputerowa, Jak napisać i wydać książkę?, Moda ma swoją historię, czy Podstawy ceramiki.

Redakcja GS poleca z kolei następujące kursy zmienne:

  • “Świat na krawędzi?” –  pokazuje diagnozę współczesnego świata i jego stopnia rozwoju szczególnie w kontekście wyczerpania energetycznego, kryzysów ekonomicznych, eksperymentów biologicznych (GMO), problemów klimatycznych

  • „Kurs pisania bajek i opowiadań terapeutycznych dla dzieci i młodzieży” – wspaniale prowadzone zajęcia, przyjemna atmosfera i kreatywne działania. Jeśli komuś niestraszne pisanie – polecamy z całego serca!

  • „Art Rock – prekursorzy i mistrzowie” – dla fanów rocka progresywnego.

  • „Kino jako medium polityczne” – świetny kurs dla ludzi o zainteresowaniach polityczno-społecznych.

  • „Dlaczego oczy kota świecą w ciemnościach?”, na którym można dowiedzieć się całej masy ciekawostek dotyczącej fizjologii (dla “niebiologów”).

Pamiętajcie, że udział w wybranych (lub też nie) przez siebie zajęciach to nie tylko obowiązek/konieczność, ale i szansa na zdobycie wiedzy i ciekawych umiejętności! Czasem nastawienie zmienia wszystko.

Życzymy Wam wszystkim powodzenia! 🙂