XV Przegląd Amatorskich Zespołów Studenckich Rock-Time startuje już 28 marca o godzinie 18:30 w Sali Kameralnej NCPP! Na piętnastolecie tego wydarzenia studenci ze Studenckiego Studia Radiowego Emiter, w bliskiej współpracy z Narodowym Centrum Polskiej Piosenki oraz Samorządem Studenckim Politechniki Opolskiej dołożyli wszelkich starań, aby podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej niż w latach ubiegłych. Przypominamy, że dopełnieniem tegorocznego przeglądu będzie występ wyjątkowej gwiazdy – Lipali.

Do finałowego koncertu przeglądu zakwalifikowało się 6, spośród 64 zgłoszonych zespołów, w tym jeden w wyniku głosowania internautów. W stolicy polskiej piosenki 28 marca zaprezentują się:

All the Same – indie rockowy zespół z miejscowości Radzymin, mający za sobą m.in. akustyczny występ w Czwórce, występ przed Myslovitz a także zwycięstwo Mordor Music Festival 2018.

Mercurius – przedstawiciele rocka alternatywnego wprost z Tarnowa. Wielokrotni finaliści rozmaitych przeglądów muzycznych, także zdobywcy wielu wyróżnień na tychże imprezach.

OXYAL – Alternatywny rock-pop z Konina. Zespół dotychczas dzielił scenę m.in. z Farben Lehre, Markiem Piekarczykiem czy Andrzejem Piasecznym.

Vestige – Post-rockowy band pochodzący z Lublina. Nie boją się połączenia gitary z syntezatorem, a na swoim koncie mają wygraną Przeglądu Kapel Studenckich w Lublinie.

Watch the Fire – Opolska kapela grająca hard rock, inspirowany klasycznym i psychodelicznym rockiem lat 60. i 70.

septymole – funk rock z elementami hip-hopu. Muzycy pochodzący z Kępna oraz Ostrzeszowa definiują swoją muzykę jako rozrywkową z duża ilością energii oraz bogatą warstwą liryczną. Zespół został wybrany głosowaniem internautów.

Występy zostaną tradycyjnie ocenione przez profesjonalne jury w składzie:

Roman Bereźnicki – wokalista oraz multiinstrumentalista, a także kompozytor rockowy, będący członkiem zespołów Lipali, Departament czy Lecter.

Paweł Kostrzewa – dziennikarz oraz krytyk muzyczny. Działalność radiową rozpoczynał pod koniec lat 80., współpracował m.in.  z Polskim Radiem Wrocław, Radiową Trójką, gdzie oprócz autorskich audycji pełnił funkcję dyrektora muzycznego i dyrektora redakcji muzycznej oraz Jedynką i Eską Rock – również pełniąc stanowisko dyrektora programowego. Autor licznych artykułów na temat rock’a publikowanych m.in. w „Tylko Rock’u” czy „Teraz Rock’u”.

Rafał Nosal – wokalista, kompozytor, aranżer oraz gitarzysta. Założyciel kędzierzyńskiej Bohemy oraz duetu „Czarny Nosal”, związany z Radiem Opole.

Finał Rock-Time 2019 już 28 marca w sali kameralnej Narodowego Centrum Kultury od godziny 18:00.

“Gazeta Studencka” objęła wydarzeniem patronatem medialnym.