Przez pierwszy weekend października odbywały się warszaty z Capoeiry pod okiem brazylijskiego mistrza Caju. W sali Studium WF-u każdy mógł przyjść i poznać wiele ruchów poprawiających sprawność psychofizyczną.

Także w sobotnie popołudnie odbył się mecz nowej drużyny siatkarek ECO AZS Uni Opole, która spotkaniem z Olimpią Jawor zainaugurowała nowy sezon w 2. lidze.
Lepiej pierwszego seta rozpoczęły zawodniczki gości, które po uzyskaniu kilku-punktowej przewagi utrzymywały ją już do końca pierwszej odsłony meczu i wygrały 25:19.
Na szczęście drużyny prowadzonej przez Patryka Fogla, przełom w grze nastąpił już w kolejnym secie, który po wyrównanej walce punkt za punkt zakończył się wynikiem 25:23 na korzyść ECO AZS Uni Opole.Trzeci set był już zdecydowanie pod dyktando zespołu gospodarzy, który wygrał go 25:20.
Ostatnim setem okazał się ten numer 4, w którym to po uzyskaniu niewielkiej przewagi jednej drużyny, do głosu przechodziły rywalki zza siatki. W ostatecznym rozrachunku finalne zagrywki oraz doskonała gra libero Magdaleny Kuziak, która została okrzyknięta MVP spotkania, przyniosły upragnione zwycięstwo 3:1 na początku sezonu.