W pędzie codzienności często zapominamy o życzeniu miłego dnia sprzedawczyni w sklepie, o odpowiedzeniu na uśmiech przechodnia. Dziś przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień: dzień, który przypomina nam, że coś co nie wymaga wielkiego wysiłku nie zawsze jest oczywiste i często ignorowane.

Pomysł ustanowienia takiego święta został zgłoszony a w 1973 roku. Wówczas w USA zaczęto obchodzić World Hello Day. Idea tego dnia nie jest zbyt popularna w Polsce, choć zdecydowanie dzień taki jest potrzebny.

Na co dzień zwykle zapominamy, że uśmiech, dobre słowo i pozytywne nastawienie w stosunku do innych jest kluczowym czynnikiem w budowaniu relacji. Często bycie życzliwym jest uważane za niepotrzebne, niekiedy nawet za niestosowne.

Czym właściwie jest życzliwość?

Jest to nic innego jak „przyjazny stosunek do innych”. Coś, co nie jest trudne do osiągnięcia. Ludzie mimo to nie zawsze potrafią się na życzliwość zdobyć.

Zmiany należy zaczynać od siebie, dlatego też uśmiechajmy się, życzmy dobrego dnia. Nawet burkliwemu kierowcy czy poirytowanej sprzedawczyni. Każdy z nas ma prawo mieć gorsze chwile, a uśmiech innych często jest w stanie takie momenty uczynić znacznie bardziej znośnymi.

MRM

Źródła:

https://goo.gl/6657fw

https://pl.wiktionary.org/wiki/%C5%BCyczliwo%C5%9B%C4%87

https://www.kalbi.pl/swiatowy-dzien-zyczliwosci-i-pozdrowien