Wielkanocne ozdoby w sklepach już od ponad miesiąca przypominają nam o zbliżających się wielkimi krokami świętach. Dla jednych jest to czas całkowicie poświęcony rodzinie oraz bliskim, dla innych – okazja na nadrobienie serialowych zaległości. Osobiście uważam, że jedno nie musi wykluczać drugiego. Życiowe zawirowania fikcyjnych bohaterów są tematem, w którym każdy może czuć się swobodnie, nawet przy świątecznym stole. Pozwólcie zatem, że zaproponuję Wam kilka historii, które są warte poznania w kwietniu.

Trzymając się tematu nadchodzących świąt, listę otwierają „Amerykańscy Bogowie”. Serial na podstawie książki Neila Gaimana o tym samym tytule powraca na ekrany ze swoim drugim sezonem. Każdy, kto oglądał sezon pierwszy wie, że pojawiła się tam postać o jakże adekwatnym imieniu “Easter”. W drugim sezonie śledzić będziemy dalsze losy głównego bohatera o imieniu Shadow Moon i jego ekscentrycznego pracodawcy oraz dowiemy się jak wygląda starcie dawnych bóstw z potęgą współczesnych wierzeń.

Dla fanów nieco mroczniejszego klimatu proponuję, również powracające z drugim sezonem, “Chilling Adventures of Sabrina”. Serial opowiada historię znanej wielu osobom czarownicy o imieniu Sabrina Spellman. Główna bohaterka zmaga się nie tylko ze wszystkim, co ma do zaoferowania świat nadprzyrodzony, ale także z życiowymi rozterkami typowymi dla młodych osób. Każdemu, kto jeszcze nie widział, polecam także świąteczny odcinek wyżej wspomnianego serialu.

Kontynuując, całkiem niezamierzenie, trend drugich sezonów, następnym serialem, który zaproponuje jest “Obsesja Eve”. Ten brytyjski serial przedstawia, dobrze nam już znaną, historię ściganego oraz ścigającego w odświeżonym wydaniu. Tym razem mamy bowiem do czynienia z dwiema kobietami – znudzoną swoją pracą agentką oraz zabójczynią na zlecenie. Pościgi, morderstwa oraz tytułowa obsesja sprawiają, że jest to serial, przy którym można spędzić naprawdę wiele czasu.

Listę zamyka propozycja dla tych, którzy chcą dopiero zacząć przygodę z jakimś serialem, a mianowicie „Fosse/Verdon”. Serial zapewni nam wgląd w skomplikowany związek pomiędzy jedną z najlepszych tancerek Brodway’a Gwen Verdon oraz wpływowym choreografem i reżyserem Bobem Fosse.

Bez względu na to, jaki serial wybierzecie, pamiętajcie o tym, że większość życia dzieje się poza ekranem, a z rodziną nie trzeba wyglądać dobrze jedynie od święta. Dlatego właśnie odliczajcie dni do powrotu do domu i wykorzystajcie ten czas w pełni. A ja? Ja mam serial do obejrzenia.

Autor: Arkadiusz Dobosz