Organizacje i media studenckie na Uniwersytecie Opolskim zorganizowały akcję, podczas której zbierano artykuły szkolne dla potrzebujących dzieci.

Cała wydarzenie pod Mikołajek na UO trwało w sumie trzy dni. 12 i 13 grudnia wszystkich studentów zamieszkałych w akademikach odwiedził święty Mikołaj i obdarował prezentami w postaci gier, słodyczy oraz ręcznie robionych ozdób.

Finałem mikołajkowego maratonu były darmowe zajęcia zumby, które w Studenckim Centrum Kultury poprowadziła Anna Cichoń.

– Ja codziennie prowadzę zumbę, mam już przygotowaną bazę piosenek, do których układam choreografię. Dzisiaj mieliśmy świąteczne hity z racji tego, że była to mikołajkowa impreza. – mówi Anna Cichoń, prowadząca zumbę. – Moja przygoda  rozpoczęła się od tego, że cztery lata chodziłam na salsę, gdzie latynoskie rytmy od razu skradły moje serce. I przypadkiem trafiłam na zajęcia zumby, bo usłyszałam, że również jest to coś latynoskiego. Poszłam, spróbowałam, okazała się to strzałem w dziesiątkę. Zakochałam się w zumbie, postanowiłam zostać instruktorem i tak już pięć i poł roku prowadzę zajęcia. Energię na to biorę przede wszystkim z tego, że jest to moja ogromna pasja. Tańczę w sumie od piątego roku życia. Niesamowitą energię dają mi również uczestnicy zajęć, ich krzyki, zadowolone twarze, to jest dla mnie motorem do pracy.

Mikołajkowe zajęcia zumby wypełniły do pełna salę widowiskową Studenckiego Centrum Kultury.

– Co chwilę organizujemy różne charytatywne akcje, maratony zumby.  – dodaje Anna Cichoń – W październiku w opolskim Okrąglaku, dwa tygodnie temu w Dobrzeniu Wielkim, tydzień temu w Niemodlinie odbył się maraton zumby. Co chwilę gdzieś są takie akcje i to jest najcudowniejsze, że zumba łączy, przyciąga dobrych ludzi z pozytywną energią, którzy chcą pomagać.

Podczas uniwersyteckiej zumby zbierano artykuły szkolne dla potrzebujących dzieci.

– Zebrane artykuły są przeznaczone dla dzieciaków ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków. Są to przeróżne, kolorowe artykuły szkolne typu kredki, zeszyty, ołówki, bloki i nawet maskotki się znalazły. – mówi Jowita Syposz, prezes Fundacji „Sport i Oświata to dobra lokata”. -Wspieramy dzieci również zakupując odpowiedne pomoce dydaktyczne czy wyposażając poszczególne sale w sprzęt komputerowy i nie tylko.

To nie pierwsza tego typu akcja organizowana na Uniwersytecie Opolskim.

– Zumba była organizowana przez AZS również dwa lata temu. Cel również był charytatywny. Wówczas zbierano farby na pomalowanie domu dziecka. Wybór kolejny raz padł na zumbę, bo dostępna i łatwa jest dla każdego, każdy może przyjść i poćwiczyć, potańczyć choć trochę. – tłumaczy Dawid Matyszczak, prezes Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Opolskiego. – Zdołaliśmy połączyć siły wraz z samorządem, mediami na naszej uczelni. Akcje mikołajkowe poprzedzające zumbę odbywają w akademikach co roku, w tym połączyliśmy obie te akcje.

Na uczestników zumby Akademicki Związek Sportowy przygotował loterię, w której dwie wylosowane osoby wygrały bilety do kina oraz kody zniżkowe.

Akcja była także objęta wsparciem ze strony Prezydenta Miasta Opola.

 

Marek Wiench

fot. Marek Wiench, Justyna Adamus