Teatr Kochanowskiego zapowiada kolejną premierę. Tym razem będzie o nas, mieszkańcach miasta Opola, ale żeby mogło się to udać najpierw muszą posłuchać tego co my, Opolanie mamy do powiedzenia.

21 stycznia (sobota) w C.H.Karolinka odbędzie się spotkanie pt. “Uratuj Opole opowieścią!”.  Na którym twórcy spektaklu chcą zebrać opowieści o naszym mieście, anegdoty, niezwykłe historie i wspomnienia. Staną się one bazą scenariusza spektaklu „O!OPOLE” produkowanego w ramach 800-lecia Opola, którego premiera już 8 kwietnia.

Twórców interesują historie i lęki, przetarte szlaki oraz trasy zapomniane, Wasze miejsca dumy, jak i wstydu, zarówno radości jak i troski, dlaczego warto tu mieszkać albo czemu trzeba stąd uciekać. Przestrzenie prawdziwych spotkań i społecznych dramatów, również tych teatralnych. Co robią Opolanie w Opolu, gdy nikt na nich nie patrzy i kim jest mieszkaniec Opola? Gdzie należy się udać, co należy zobaczyć i co koniecznie trzeba zrobić będąc w Opolu? Te wszystkie pytania czekają na Wasze odpowiedzi, które możecie przekazać w najbliższą sobotę.

C.H. Karolinka, obok wewnętrznej fontanny
sobota, 21 stycznia, godz. 12.00 – 16.00

Przedstawienie „O!POLE” to cztery opowieści o jednym dniu z życia Opola w czterech różnych okresach historycznych. Każda historia opowiedziana zostanie przez innego reżysera, a ich wspólnym mianownikiem będzie niezmienna obsada i miasto.

uopole_tjk_inst